logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Czas na wiosenne porządki

przeclaw-pojemniki-sprzatanieKalendarzowa wiosna za trzy tygodnie. Klimatyczna gości już u nas od ponad miesiąca. Nadchodzi czas pozimowych porządków w domach, piwnicach, na strychach czy w najbliższym otoczeniu. Często stajemy przed koniecznością pozbycia się starych mebli, gabarytów które są nam od lat zbędne. W dniach 13-17, 21-23 oraz 28-30 marca na terenie Gminy Kołbaskowo odbędzie się kilkudniowa akcja odbioru odpadów wielkogabarytowych. W wyznaczonych miejscach podstawione zostaną specjalne kontenery na odpady.

 

 

W czwartek 13 marca od godz 16:00 w Przecławiu zostanie podstawionych w sumie 8 kontenerów na odpady gabarytowe. Zabrane zostaną we wtorek 18 marca o godzinie 8:00. Lokalizacja kontenerów mniej więcej tam gdzie były ustawione podczas ostatniej akcji:
- na osiedlu "Zielone Pole" przy bloku 99 - 3 pojemniki,
- za blokiem 32-38 przy pojemnikach do selektywnej zbiórki - 3 pojemnik,
- przy sklepie "Kukułka" - 1 pojemnik,
- między blokami 14 i 15 - 1 pojemnik,
- przy bloku 27 - 1 pojemnik,
- przy basenie przeciwpożarowym - 1 pojemnik.

 

W tym samym terminie w Warzymicach zostanie podstawionych 7 kontenerów na odpady gabarytowe w następujących lokalizacjach :
- os. Różane (parking na końcu osiedla),
- os. Tęczowe Ogrody, przy wjeździe,
- os. Tęczowe, przy wiacie śmietnikowej,
- os. Tęczowe Zakąty, przy pierwszej wiacie śmietnikowej,
- os. Kresy I, między przepompownią a trafostacją,
- os. Bursztynowe, przy wiacie śmietnikowej,
- oraz przy placu zabaw.

 

Do pojemników nie wolno wrzucać do nich opon (przyjmuje je firma Xedos w Stobnie), gruzu, papy, styropianu, eternitu, wełny mineralnej, akumulatorów oraz sprzętu AGD. Zużyty sprzęt AGD i RTV można bezpłatnie oddać w Gminnym Punkcie Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych - który znajduje się na terenie oczyszczalni ścieków - na końcu Alei Kasztanowej. Mieszkańcy naszej gminy za okazaniem dowodu osobistego mogą oddać sprzęt bezpłatnie.

Poniżej przedstawiamy harmonogram całej akcji która będzie miała miejscie we wszystkich miejscowościach na terenie naszej gminy.

 

gabaryty-1

gabaryty-2

gabaryty-3

Przypominamy, że kontenery zapełniać należy maksymalnie do granic burt.

Pin It