logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wielka Orkiestra zagra także u nas.

WOSP-201412 stycznia 2014 roku w całym kraju odbędzie się 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagra ona również w Gminie Kołbaskowo. W tym dniu 43 wolontariuszy będzie kwestować w szkołach w Przecławiu, Będargowie i Kołbaskowie. Pieniądze będą także zbierane do puszek na terenie osiedli, obiektów handlowych oraz w mniejszych miejscowościach gminy. Centralna impreza będzie miała miejsce w Szkole Podstawowej w Przecławiu.

 

 

Jak co roku na sali gimnastycznej przecławskiej podstawówki odbędą się występy artystyczne oraz licytacje - mówi szef gminnego sztabu WOŚP Grzegorz Wołowicz. Co do licytacji, to poza "różnościami" gromadzonymi od pewnego czasu, mamy kilka specjalnych gadżetów prosto od Jurka Owsiaka. Zlicytujemy też piękny kalendarz Pogoni Szczecin, zdjęcie Macieja Musiała z autografem oraz trzy złote serduszka.

W programie artystycznym, który potrwa od godziny 10:00 do 15:00 wystąpią m.in : przedszkolaki z Przecławia i Szczecina, zerówkowicze, uczniowie szkoły podstawowej oraz Gimnazjum. Odbędzie się przedstawienie ,,Picocchio", przegląd kolęd, koncerty flażolecistów, pokaz sztuk walki czy koncert zespołu "Unbound". W programie także przedstawienie po angielsku i piosenki po niemiecku. Całość będzie przeplatana licytacjami z których wpływy zasilą konto Orkiestry.

harmonogram-wosp-2014

W szkolnym doku funkcjonować będzie kawiarenka z kawą i herbatą, nie zabraknie jak co roku ciast z domowych wypieków, chłopskiego jadła i przetworów, będzie także gorący żurek. Wolontariuszy będzie można spotkać także w kilku dużych obiektach handlowych takich jak Auchan, Decathlon, Biedronka, Czerwona Torebka i Netto.

22Final temat SZTABY

W całej Polsce podczas 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane będą środki na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i na rzecz godnej opieki medycznej seniorów. W zeszłym roku w Przecławiu zebrano rekordową kwotę ponad 21 tys zł. Jak będzie w tym roku ?

 

A tak bawiliśmy się w zeszłym roku :

Pin It