logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

1 grudnia "GRAMY - POMAGAMY"

gramy-pomagamy--To będzie powtórka zeszłorocznej akcji, mająca na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację pięciorga chorych dzieci. Wszystkie mieszkają w naszej gminie, są naszymi sąsiadami. Wszystkie potrzebują pomocy. Czekamy na Państwa w niedzielę 1 grudnia w Szkole Podstawowej w Przecławiu. Pomóżmy razem.

 

 


W lutym ubiegłego roku cała gmina włączyła się w pomoc dla Patrycji, ciężko chorej dziewczynki ze Smolęcina. Podczas jednej imprezy zebrano 19 tysięcy złotych na jej rehabilitację. Ubiegłoroczna inicjatywa - I Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej - przyciągnęła do szkoły w Przecławiu prawie tysiąc osób. W tej wyjątkowej orkiestrze, oprócz sportowców grali: muzycy, tancerze, plastycy, funkcjonariusze Straży Granicznej, strażacy, sołectwa, stowarzyszenia i firmy z terenu gminy i spoza niej, mieszkańcy gminy.
 

Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Bo Gramy-Pomagamy to nie jest jeden z kolejnych, beztroskich festynów czy mecz jakich wiele. To apel o pomoc i wsparcie. To gorąca prośba o otwarcie swoich serc na drugiego człowieka. Na kogoś potrzebującego. To otwarta deklaracja:

TAK - JESTEM ZA ŻYCIEM,
TAK - CHCĘ WESPRZEĆ TE DZIECI,
TAK - CHCĘ POMÓC TYM RODZICOM W WALCE O GODNE ŻYCIE ICH POCIECH,
TAK - WIEM, ŻE TAKA CHOROBA MOŻE SPOTKAĆ MNIE TAKŻE.

Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców gminy, a szczególnie do wszystkich matek - pomóżcie tym mamom, które mają nieco więcej na swych barkach od Was. Nie trzeba wiele. Wystarczy upiec ciasto, wystawić je na stoisku swojej wsi podczas akcji GRAMY-POMAGAMY. Sprzedać lub kupić i wrzucić uzyskane środki do puszki kwestujących. Kto inny jak nie mama, zachęci swoje dzieci do wzięcia udziału w rozgrywkach, a męża zagoni na widownię do kibicowania. Każde miejsce jest w tej akcji doskonałą okazją do pomocy. Tego dnia liczy się Wasza obecność.


klaudiaKlaudia Pawlik - ma 9 lat. Mieszka w Ostoi. Od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Upośledzona umysłowo w stopniu znacznym, słabo widzi, jest niepełnosprawna ruchowo. Cały czas w trakcie rehabilitacji. To dzięki niej dziś już mówi i chodzi samodzielnie. Rezolutna, wesoła dziewczynka, od niedawna szczęśliwa posiadaczka kolorowych okularów, w których koniecznie chciała się sfotografować. Klaudia jest ciekawa świata, lubi przejażdżki samochodem. Potrzebne są środki na rehabilitację.
 

kubaJakub Kalinowski - ma 11 lat. Mieszka w Kołbaskowie. Choruje od urodzenia na dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę. Jest całkowicie zdany na opiekę rodziców. Rozwój umysłowy na poziomie rocznego dziecka. To bardzo pogodny,wesoły chłopczyk, lubiący słodkie ciasteczka i spacery na wózku z mamą i rodzeństwem. Każdy dzień Kuby to nieustanna, ale dająca efekty, rehabilitacja. Na to potrzeba pieniędzy.


patrycjaPatrycja Wątróbka - ma 16 lat. Mieszka w Smolęcinie. Walczy z glejakiem okolicy skrzyżowania nerwów wzrokowych. Przeszła kolejną operację częściowego usunięcia glejaka. W trakcie rehabilitacji i dalszego leczenia. Patrycję znamy z akcji zeszłorocznej. Dziewczynka dzielnie walczy o życie. Dziś już chodzi, jest z nią bardzo dobry kontakt, na jej twarzy coraz częściej gości uśmiech. Rehabilitacja pomaga ale jest niezwykle kosztowna.


nicolaNicola Adamska - ma niespełna dwa lata. Mieszka w Kołbaskowie. Walczy z nowotworem nadnercza prawego z przerzutami do tkanek. Dziecko jest w trakcie leczenia i kompleksowej kontroli lekarskiej. Nicola to słodki blond aniołek, ciekawy świata, wesoły, lubiący się fotografować. Potrzebne są środki na dalsze leczenie ,rehabilitację i artykuły do codziennej egzystencji.
 

magdaMagdalena Wesenberg - ma 14 lat. Mieszka w Będargowie. W lutym zachorowała na chłoniaka Hodkina i ziarnicę złośliwą. Dziś jest po czterech etapach chemioterapii, w trakcie terapii antybiotykowej i rehabilitacji. Potrzebuje środków na dalszą rehabilitację i leczenie. Magda, zaskoczona chorobą, dzielnie sobie z nią radzi. Dziś kiedy włosy po chemii odrosły już nieco, pozwoliła sobie zrobić zdjęcie, ale nie była to łatwa decyzja. Brawo. Zbieranie środków na rehabilitację dla dzielnej, młodej kobiety, to wyróżnienie.

Tekst : Małgorzata Klebańska

gramy-pomagamy-plakat 

Pin It