logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Silver w Ustowie zaprasza na najtrudniejszy wyścig w Polsce

silver-ustowo-wyscigJuż 10 listopada na obiekcie Silver Hotel & Gokart Center w Ustowie odbędą się zawody Silver-Man 555. Jest to najtrudniejszy indywidualny wyścig w kartingu halowym, w Polsce. Zwycięzca będzie musiał przejechać w gokarcie ponad 5 godzin.

 

 

 

Są to najdłuższe tego typu zawody w naszym kraju oraz w tej części Europy. W zawodach wezmą udział zawodnicy z całej Polski, reprezentujący: Łódź, Rzeszów, Warszawę, Toruń, Gliwice, Gorzów Wlkp., Kamień Pomorski, Tarnów oraz Szczecin. Barw naszego miasta będą bronić: Tymek Budyta oraz Jakub Kierasiński, którzy w ramach przygotowań uczestniczyli w zawodach 24 godzinnych w Belgii na początku października.

Celem imprezy jest wyłonienie najwytrwalszego i najszybszego kierowcy, który w jak najkrótszym czasie pokona 555 okrążeń toru Silver Gokart Center - informuje Remigiusz Drzazga, organizator zawodów.

Do walki o tytuł Silver-Man stanie 12 śmiałków. Limit wagowy na te zawody wynosi 85kg. Każdy zawodnik będzie jechać 10 różnymi gokartami, aby wyrównać szansę. Dodatkowo w połowie wyścigu zawodnicy będą wywoływani na dodatkowy pit-stop podczas, którego będą mogli chwilę dłużej odpocząć.

Sędziami zawodów będą obiecujący kierowcy z naszego miasta: Jakub Litwin oraz Paweł Krężelok, którzy swoją przygodę z motorsportem zaczynali od gokartów.

Zapraszamy do kibicowania w tą niedzielę od godziny 10:00. Dla kibiców wstęp wolny.

Pin It