ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

To już koniec wakacji i czas do szkoły.

bedargowo-termomodernizacjaJuż za kilka dni, w poniedziałek, zabrzmi pierwszy dzwonek w gminnych placówkach oświatowych. W szkołach kończą się niezbędne remonty i wykończenia wnętrz. Najwięcej prac przeprowadzono w Będargowie. Ale czy wszystko będzie gotowe na 2 września ?

 

 

 

W Szkole Podstawowej w Przecławiu wykonano generalne malowanie oraz przerobiono jedną z sal przedszkolnych na potrzeby dodatkowej grupy. W nowym budynku gimnazjum pracy było najmniej, jednak wykonano wiele drobnych napraw gwarancyjnych. Więcej pracy było w Kołbaskowie, wymalowano tutejsze przedszkole, wymieniono oświetlenie, położono podłogi. Remontu doczekała się także łazienka. W Będargowie kończy się termomodernizacja szkoły. Zadanie wykonano w dwóch etapach, rok wcześniej wymieniono stolarkę okienną. Teraz docieplono budynek. Trwa właśnie malowanie elewacji. Szkoła będzie miała kolor morelowy. Nie wszystkie prace zakończą się w tym tygodniu. Pozostanie jeszcze ułożenie polbruku, schodów i zagospodarowanie zewnętrzne terenu. Te prace będą wykonane do połowy września.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego w przecławskiej podstawówce odbędzie się na sali gimnastycznej od godziny 9:00. Najpierw spotkają się uczniowie 4-6. Pół godziny później odbędzie się spotkanie dla uczniów klas 0-3 połączone z pasowaniem pierwszoklasistów. W Przecławiu, zgodnie z zapowiedziami, powiększy się punkt przedszkolny o dodatkową grupę najmłodszych. W sumie do przedszkola we wrześniu pójdzie ponad 120 maluchów. Kilka dni wcześniej, 30 sierpnia od 9:00 do 11:00 odbędą się godziny adaptacyjne dla rodziców i dzieci, które pierwszy raz będą tam uczęszczać.

Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Przecławiu informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się dnia w auli szkoły o godzinie 8:30. Uczestniczyć w nim będą uczniowie pierwszych klas gimnazjalnych. Klasy drugie i trzeciie przywitają nowy rok o 8:00 w swoich salach lekcyjnych z wychowawcami

W Kołbaskowie nowy rok szkolny rozpoczyna się mszą święta w kościele parafialnym o godzinie 8:00. Po mszy uczniowe spotykają się na auli o godzinie 9:00. W Będargowie rok szkolny rozpoczyna się także od mszy świętej w tamtejszym kościele.

W tym roku mamy niestety droższe książki. Rodzice muszą się liczyć z cenami wyższymi niż w ubiegłym roku. W klasach 1 - 3 komplet książek kosztuje ponad 200 zł. Dochodzą do tego podręczniki do nauki języka obcego, które zawsze są nadroższe.

W każdym kolejnym roku nauki ceny wzrastają: nowe podręczniki dla gimnazjalisty to już wydatek rzędu 400, a dla licealisty - nawet 500 zł. Dodatkowo prawie 100 zł kosztuje komplet książek do nauki języków obcych.

Dużym zainteresowaniem cieszą się podręczniki używane. Na zakończenie roku szkolnego odbywają się kiermasze książek - gdzie używane książki można było zakupić za ok 20-30 % ceny nowego podręcznika. Rodziny w trudnej sytuacji mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach programu "Wyprawka szkolna". Wnioski można składać u dyrektora szkoły do 30 września. Szczegółowych informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie pod  tel 311 97 34. Link ze szczegółowymi informacjami TUTAJ

 

/Na zdjęciach termomodernizacja szkoły w Będargowie, stan na 15 sierpnia 2013/

Pin It