logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Zainteresuj się swoją spółdzielnią

zielone-pole-zebranie25 i 26 czerwca odbędą się walne zgromadzenia w Spółdzielniach Mieszkaniowych "Przecław" oraz "Przecław - Zielone Pole". Przez wiele lat takie spotkania nie cieszyły się zainteresowaniem członków spółdzielni. Z reguły przychodziło mniej niż 1% mieszkańców - czasami tak mało, że ciężko było wybrać komisję skrutacyjną, wnioskową i wyborczą. A jak będzie w tym roku ?

 

 

Zwyczajne walne zgromadzenie zwołuje zarząd spółdzielni przynajmniej raz w roku w ciągu sześciu miesięcy po upływie roku obrachunkowego. Dlaczego warto iść na walne zgromadzenie spółdzielni? Dlatego, że tylko w taki sposób mieszkańcy mają wpływ na to, co przez najbliższe lata będzie się działo w spółdzielni.

Od kilkunastu dni wszystkie dokumenty przygotowane są i udostępnione do przejrzenia w siedzibie spółdzielni (Przecław 81a/2). W taki sposób każdy członek może zapoznać choćby ze sprawozdaniem rady nadzorczej i zarządu z ich działań w 2012 roku. Jest to o tyle ważne, że na podstawie przedstawionych danych członkowie spółdzielni będą decydować, czy udzielić prezesowi i jego zastępcom absolutorium. Podczas głosowań każdy członek ma jeden głos.

W tym roku przypadają dodatkowo wybory 5 członków do Rady Nadzorczej. Dzieje się tak raz na trzy lata. Głosowanie jest tajne i każdy członek spódzielni może oddać 1 głos.

Terminy zebrań, które odbędą się z Szkole Podstwowej w Przecławiu :

- 25 czerwca we wtorek o 17.00 - zebranie SM "Przecław Zielone Pole" - czyli mieszkańców Przecławia od numeru 57 do 100.

- 26 czerwca w srodę o 17.00 - zebranie SM "Przecław" - czyli mieszkańców od numeru 48 do 56

W zebraniu prawo głosu mają tylko członkowie spółdzielni, przed wejściem na salę jest sprawdzana obecność. Na wszelki wypadek prosimy zabrać dokument tożsamości.

zebranie-w-spoldzielni-1

zebranie-w-spoldzielni-2

 

Pin It