logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Niebo bez tajemnic - otwarcie obserwatorium

niebo-bez-tajemnic-Dzień 5 czerwca 2013 roku otworzył nowy rozdział historii Publicznego Gimnazjum w Przecławiu. Uroczyste otwarcie obserwatorium astronomicznego stało się świętem wszystkich tych, którym obserwowanie nieba dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

Dziś oddajemy w wasze ręce teleskop, którym będziecie mogli obserwować słońce i inne gwiazdy - zwróciła się do uczniów i nauczycieli dyrektor Gminazjum Edyta Majewska-Gargula. Na wyposażeniu jest także profesjonalna luneta do obserwacji obiektów przyrodniczych. Mam taką wielką nadzieję, że nauczyciele, którzy będa prowadzić zajęcia w tym obserwatorium, wzbudzą u was zainteresowania tematyką astronomii.

Nie ma co ukrywać, nie każdego stać prywatnie na zakup takiego sprzętu, kiedy ktoś interesuje sie fotografią czy astronomią - powiedział w imieniu uczniów Patryk Wachnik. Gimnazjum powinno być właśnie takim miejscem, gdzie będzie można rozwijać swoje zainteresowania. Cieszy mnie że nasza szkoła z każdym dniem staje się atrakcyjniejsza. Może za kilka lat z murów naszej szkoły wyjdzie jakiś Kopernik czy Amstrong.

Na uroczystym otwarciu stawili się Wójt Gminy Kołbaskowo, Przewodniczący Rady Gminy, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele gimnazjum, przedstawiciel rady rodziców oraz uczniowie gimnazjum. Publiczne Gimnazjum w Przecławiu to jedna z niewielu szkół w regionie, posiadająca tak nowoczesny i specjalistyczny sprzęt, umożliwiający obserwację nieba za dnia oraz w nocy.

To niewątpliwie prawdziwa gratka dla uczniów oraz społeczności lokalnej. Podczas spotkania padły propozycje udostępnienia pracowni także mieszkańcom gminy w ramach dnia otwartego oraz możliwość zorganizowania wieczornej obserwacji gwiazd. Trzymamy za słowo !

obserwatorium

 

Pin It