logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Rusza "Kawiarenka dla mam"

kawiarenka-dla-mamZ początkiem marca na terenie gminy Kołbaskowo rusza innowacyjny projekt, który ma pomóc kobietom znaleźć pracę po urodzeniu dziecka. Spotkania pod nazwą "Kawiarenka dla mam" odbywać się będą raz w tygodniu w świetlicy wiejskiej w Przecławiu. Panie liczyć moga na fachową pomoc kilku specjalistów m.in. prawnika, psychologa, doradcy zawodowego czy pielęgniarki.

 

 

Kawiarenki dla mam są organizowane w ramach projektu "GPS dla rodziny" - informuje Diana Wilkaniec asystent rodziny GOPS w Kołbaskowie. Liderem projektu jest PCPR a partnerami Ośrodki Pomocy Społecznej Powiatu Polickiego i PUP. Rekrutacja właśnie trwa i "poszukiwane" są kobiety do 2 lat po urodzeniu dziecka, czyli z dziećmi które nie ukończyły 3 roku życia, w tym przebywające na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.

Jak pokazują badania, mały procent kobiet wraca do pracy po urodzeniu dziecka. Dzieje się tak z wielu powodów. Kiedy po kilkuletniej nieobecności próbują powrócić na rynek pracy - pojawiają się problemy. Celem rozpoczynającego się projektu jest wsparcie kobiet w efektywnym poszukiwaniu pracy i pomoc w aktywizacji zawodowej. Wszystkie mamy chętne do udziału w tym projekcie proszone są o kontakt z Panią Dianą Wilkaniec tel 518 711 620 lub pod adresem email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kawiarenka-ulotka 

Pin It