logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Rusza konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

konkurs-palmowyŚwięta Wielkanocne już za pasem - a niedziela palmowa jeszcze bliżej. Wzorem poprzednich lat ogłoszony został gminny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. W zeszłym roku w kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zajęła palma wykonana przez przecławiankę - Olgę Tatko. A jak będzie w tym roku ?

 

 

Głównym celem tego konkursu jest kultywowanie i popularyzacja wartości wielkanocnych oraz promocja dorobku kulturowego wsi. W wielu regionach kraju odbywają się konkursy na najwyższą palmę - w naszej gminie maksymalna wysokość palmy nie będzie mogła przekroczyć 2m.

Na konkurs należy wykonać palmę wielkanocną, która formą i użytym materiałem nawiązuje do tradycji własnoręcznego przygotowania palm wielkanocnych - informuje Anna Wierzbicka z UG Kołbaskowo. Wymiary palmy muszą mieścić się w przedziale od 70 cm do 200 cm. Karty należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście do Sekretariatu Urzędu Gminy Kołbaskowo do środy 20 marca do godziny 15.00.

Pin It