logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Otwarcie czytelni w Przecławiu

otwarcie-czytelni-w-przeclawiuWe wtorek 30 października, późnym wieczorem w GBP w Kołbaskowie filii w Przecławiu dokonaliśmy oficjalnego otwarcia czytelni. Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Kołbaskowo - Małgorzata Schwarz, Radni: Anna Sypniewska, Iwona Wierzbicka, Dorota Trzebińska, Grzegorz Smolicz, Edward Sroka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przecławiu - Beata Bitel, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Będargowie - Mariusz Wojewoda, Dyrektor Biblioteki im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach - Wioletta Kołodziejczyk, Instruktor powiatowy - Marta Juchnowicz, a także licznie zgromadzeni czytelnicy.

 

Po symbolicznym przecięciu wstęgi i kilku słowach podsumowujących dotychczasową pracę biblioteki, zakończyliśmy część oficjalną uroczystości. Oprawę artystyczną wieczoru zapewniły dwa koła działające w Szkole Podstawowej w Będargowie oraz w Przecławiu. 

W związku z tym, że uroczystość otwarcia czytelni odbyła się na dwa dni przed Wszystkimi Świętymi, jak na bibliotekę przystało, na zakończenie spotkania zgromadzeni goście wspólnie odczytali fragment "Dziadów" Adama Mickiewicza.

Dziękujemy pani Alicji Korońskiej za piękny program artystyczny przygotowany przez dzieci z Koła dramowego, a także pani Iwonie Wierzbickiej i dzieciom z Koła muzycznego. Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę sponsorów. Dziękujemy właścicielom firmy Viva Natura z Kamieńca oraz pani Agnieszce Karaszewskiej - właścicielce sklepu Jaś w Przecławiu za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla przybyłych na uroczystość gości.

Czytelnia usytuowana jest w dużym, jasnym pomieszczeniu jakie dotychczas zajmowała grupa przygotowania przedszkolnego. Dzięki wielu inwestycjom, jakie w ostatnim czasie dokonują się w naszej gminie, w szczególności dotyczących oświaty i kultury możemy cieszyć się tak wspaniałym pomieszczeniem. Wkrótce sala czytelni będzie doposażona w 2 stanowiska komputerowe z dostępem do sieci Internet. Rozbudowany będzie również kącik małego czytelnika, w którym oprócz książek maluchy znajdą zabawki, kolorowanki oraz gry.

Zapraszamy serdecznie mieszkańców Gminy Kołbaskowo do korzystania z książek i czasopism dostępnych w czytelni. Zachęcamy do uczestniczenia w spotkaniach autorskich, warsztatach oraz innych inicjatywach skierowanych zarówno do młodych jak i dojrzałych czytelników.


Tekst / foto : Anna Boczek

Pin It