logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Zapraszamy na "Białą Sobotę"

biala-sobotaW sobotę, 15 września Stowarzyszenie "Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo" zaprasza wszystkich mieszkańców na "Białą Sobotę". To już trzecia impreza podczas której można skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów i wykonać bezpłatne badania. Gośćmi w tym roku będą: Wojskowe Centrum Krwiodawstwa, Pogotowie Ratunkowe, Policja, Żandarmeria Wojskowa oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej w Przecławiu oraz na placu przed budynkiem szkoły.

 Dalsza część tego artykułu podlega częstym modyfikacjom - dlatego prosimy sprawdzać aktualne informacje na bieżąco.

Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy jest "Zdrowie, Pomoc, Bezpieczeństwo". Czyli zadbamy o swoje zdrowie, nauczymy sie bezpieczeństwa i pomożemy innym. W tym dniu od godziny 10.00 do 14.00 będzie można skorzystać z konsultacji lekarskich u takich specjalistów jak : diabetolog, ortodonta, pulmonolog, stomatolog i internista. Będzie można wykonać sobie badania EKG, USG, cytologię, mammografię, spirometrię, sprawdzić poziom cholesterolu i cukru. To już trzecia "Biała Sobota" kiedy są z nami lekarze z przychodni "Salus" - Dr. Sylwia Napiontek-Balińska oraz Dr. Bogusław Tarnowski oraz stomatolog i ortodonta z przychodni "Megi-Dent". Po raz kolejny przyjedzie do nas Mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne będą mogły wykonać mieszkanki w wieku do 50 do 69 roku życia. Dla Pań od 40 do 50 lat, które nie są objęte bezpłatnym programem Urząd Gminy zakupił 20 dodatkowych badań.

Do Przecławia zawita Wojskowe Centrum Krwiodawstwa, które w ramach akcji "krewniacy" będzie pobierać krew od honorowych dawców oraz udzielać informacji co trzeba zrobić aby takim dawcą zostać. Gościć będziemy także specjalistów z Pogotowia Ratunkowego którzy przez 3 godziny będą udzielać szkolenia z pierwszej pomocy. W szkole podstawowej będzie można skorzystać z bezpłatnych porad adwokatów, którzy postarają się służyć mieszkańcom swoim doświadczeniem i pomogą rozwiązać problemy prawne. Przedstawiciele firmy "Poltransplant" podpowiedzą kto i na jakich zasadach może zostać dawcą szpiku kostnego. Dzięki wpisaniu na listę dawców tego bezcennego leku na białaczkę możemy uratować życie innemu człowiekowi.

Na placu przed szkołą odbędzie się piknik poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaprezentujem symulator dachowania. Jest to auto, które odwóci się o 180 stopni aby pokazać kierowcy co się z nim dzieje w przypadku dachowania pojazdu. Żandarmeria Wojskowa nauczy nas zapinać pasy w samochodzie, dzięki symulatorowi zderzenia przy niskiej prędkości, każdy pasażer przekona się co to zderzenie czołowe z zapiętymi pasami. Komenda Wojewódzka Policji przeprowadzi edukację bezpieczeństwa oraz konkursy dla dzieci. Pokaże też dorosłym "alkogogle", to takie okulary o specjalnej konstrukcji, w których widzimy świat tak, jak osoba pod wpływem alkoholu.

Nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny. Kolejny raz organizowany jest dziecięcy pchli targ - na którym można kupić, sprzedać lub wymienić się zabawkami, grami, książkami czy podręcznikami.  Nie zabraknie tradycyjnej juz kawiarenki w której bedzie można spróbować ciast z domowych wypieków oraz napić się kawy lub herbaty.

Zapraszamy ! 

plakat-biala-sobota-4-maly

 

2012-09-12 Zmiany, zmiany, zmiany.

Zmienili się specjaliści, którzy będa przyjmować podczas "Białej Soboty". Nie będzie : Diabetologa, Pulmonologa i Stomatologa. Będą za to nowi specjaliści : Okulista i Dermatolog.  Do Przecławia przyjedzie także : firma "Oriflame" - która zaprezentuje swoje kosmetyki oraz firma "Viva Natura" z Kamieńca - producent naturalnych soków owocowych. Otrzymaliśmy od "Czerwonej Torebki" 100 zestawów upominkowych dla dzieci, które będa nagrodami w konkursie bezpieczeństwa przeprowadzonym przez Policjantów.

Pin It