logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Zainteresuj się swoją spółdzielnią

walne-zebrania-w-spoldzielniachPod koniec czerwca odbędą się walne zgromadzenia w przecławskich Spółdzielniach Mieszkaniowych. Przez wiele lat takie spotkania nie cieszyły się zainteresowaniem członków spółdzielni. Z reguły przychodziło ok. 1-2% mieszkańców - czasami tak mało, że ciężko było wybrać komisję. Jak będzie w tym roku ?

 


W Przecławiu mamy 3 Spółdzielnie Mieszkaniowe. Zwyczajne walne zgromadzenie zwołuje zarząd spółdzielni przynajmniej raz w roku w ciągu sześciu miesięcy po upływie roku obrachunkowego.  Dlaczego warto iść na walne zgromadzenie spółdzielni? Dlatego, że tylko w taki sposób mieszkańcy mają wpływ na to, co w najbliższym roku będzie się działo w spółdzielni.

Od kilkunastu dni wszystkie dokumenty przygotowane na walne są do przejrzenia w siedzibie spółdzielni. W taki sposób będzie się można zapoznać choćby ze sprawozdaniem rady nadzorczej i zarządu z ich działań w 2011 roku. Jest to o tyle ważne, że na podstawie przedstawionych danych członkowie spółdzielni będą decydować, czy udzielić prezesowi i jego zastępcom absolutorium. Podczas głosowań każdy członek ma jeden głos.

Terminy zebrań, które odbędą się z Zespole Szkół w Przecławiu :

- 2 lipca w poniedziałek o 18.00 - zebranie SM "Natura"

- 26 czerwca we wtorek o 17.00 - zebranie SM "Zielone Pole" - czyli mieszkańców Przecławia od numeru 57 do 100.

- 27 czerwca w srodę o 17.00 - zebranie SM "Przecław - Zielone Pole" - czyli mieszkańców od numeru 48 do 56

 

Tradcyjnie na początku wakacji w Szkole Podstawowej oragnizowane są Walne Zgromadzenia Członków.
Pin It