ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

Młodzi aktorzy zagrają dla Patrycji

sen-nocy-letniejW poniedziałek 25 czerwca w ZS w Przecławiu odbędzie się wyjątkowy spektakl. Uczniowe gimnazjum zaprezentują swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu Szekspira pt. "Sen Nocy Letniej". Całkowity dochód ze sprzedaży biletów będzie przeznaczony na rehabilitację Patrycji Wątróbki. Młodym aktorom gratulujemy zaangażowania i pomysłu oraz zapraszamy mieszkańców w najbliższy poniedziałek na godzinę 19:00.Patrycja Wątróbka jest uczennicą naszej szkoły i od początku roku, wiedząc, że potrzebuje wsparcia, uczniowie na różne sposoby jej pomagają - mówi Katarzyna Bielecka. Jednym z takich przedsięwzięć ma być nasze przedstawienie. Okazuje się, że taka forma bardzo uczniom odpowiada, a oni sami są w stanie wiele poświęcić, aby zaprezentować się jak najlepiej. Pracujemy nad nieco zmienionym tekstem samego mistrza Szekspira "Sen Nocy Letniej". Próby trwają od kilku miesięcy, bo trudno czasami zebrać wszystkich ze względu na odległość od szkoły - niektórzy uczniowie do niej dojeżdżają.

Miałyśmy tylu chętnych do grania, że podzieliłyśmy niektóre role, aby każdy, kto chce, mógł się zaprezentować - dodaje Kamelia Skubisz. Wypożyczyłyśmy kostiumy z Teatru Polskiego w Szczecinie, sami przygotowujemy dekoracje i muzykę. Zaangażowanie uczniów jest naprawdę ogromne i nieocenione. Zapraszamy gorąco na finał, który będzie miał miejsce 25.06.2012 roku o godzinie 19.00 na terenie naszej szkoły. Kto nie zdąży kupić biletu wcześniej, może to zrobić w dzień spektaklu.

W przerwie spektaklu czynny będzie bufet pełen pyszności przygotowanych przez samych uczniów i ich rodziny.

plakat-sen-nocy-letniej

Pin It