logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Bezpieczna sobota w CH Auchan

bezpieczna-sobota-auchanSymulator dachowania, kontrolowane wybuchy przeprowadzone przez specjalnego robota, znakowanie rowerów, pokazy służb ratowniczych, a nawet mammobus - to tylko przykłady atrakcji rodzinnego festynu, który odbędzie się 2 czerwca w Kołbaskowie. Impreza pod hasłem "Bezpieczna sobota" potrwa od godz. 12.00 do 16.00 w Centrum Handlowym Auchan.Jak być bezpiecznym na drodze? Jak służby pomagają rannym w wypadkach? Jak wygląda dzisiaj praca sapera? Wszystko się wyjaśni już w najbliższą sobotę. Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas wielkiej rodzinnej imprezy w CH Auchan Kołbaskowo. Swoją pracę przybliżą dzieciom i dorosłym policja, straż pożarna i straż graniczna. Pomorskie Towarzystwo Ratownicze zaprezentuje, jak poprawnie wyciągnąć poszkodowanego z samochodu. Wozem bojowym przyjedzie Państwowa Straż Pożarna w Policach, a załoga pokaże, jak tnie się samochód po wypadku, by dostać się do poszkodowanych. Z kolei Straż Graniczna w Goleniowie urządzi pokaz detonacji ładunku przy pomocy specjalnego robota i sapera w kombinezonie. Natomiast Policja z Mierzyn będzie zabezpieczać rowery przed kradzieżą. Znakowanie jest bezpłatne. Osoby zainteresowane muszą być pełnoletnie i mieć ze sobą dowód zakupu oraz dowód osobisty.

Dla osób o najmocniejszych nerwach Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie przygotował symulator dachowania. W specjalnym samochodzie będzie można zobaczyć i poczuć, co dzieje się w środku auta podczas wypadku. Patronat Honorowy nad festynem objęła wójt gminy Kołbaskowo. "Bezpieczeństwo na drogach jest dla mnie bardzo ważną kwestią. Cenię inicjatywy, które przyczyniają się do szerzenia wiedzy na ten temat wśród mieszkańców. Forma połączenia nauki z zabawą zawsze przynosi najlepsze efekty" - mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Specjalnie dla kobiet zostanie podstawiony na parkingu przed galerią handlową mammobus. Panie w wieku 50-69 lat będą mogły zrobić bezpłatne badania piersi. Badania w mammobusie wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie można wykonać raz na 2 lata lub raz na rok w przypadku kobiet z grupy wysokiego ryzyka, tzn. gdy na nowotwór piersi chorowała matka, siostra lub córka. Aby wziąć udział w badaniu, wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty i legitymację ubezpieczeniową.

Wydarzenie "Bezpieczna sobota" odbędzie się 2 czerwca w godzinach 12.00-16.00 na terenie parkingu Centrum Handlowego Auchan Kołbaskowo.

Bezpieczna Sobota plakat

Pin It