logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Trwa ogólnopolski tydzień bibliotek

tydzien-bibliotek-2012Po raz dziewiąty w całym kraju odbywa się "Tydzień Bibliotek". Hasłem tegorocznej edycji imprezy jest "Biblioteka ciągle w grze!". Do ogólnopolskiej akcji czynnie włączyły się również Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbaskowie wraz z Filią w Przecławiu. Głównym celem programu jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek, ich pracy i osiągnięć, jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego mieszkańców.

 

 

I tak 8 maja w bibliotekach w Przecławiu i Kołbaskowie odbyły się zajęcia z dziećmi mające na celu zapoznanie się z pracą bibliotekarza. 9 maja uczniowie szkół poznali zasady korzystania z katalogu bibliotecznego i tworzyli własny katalog autorski. W czwartek w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" w świetlicy w Kołbaskowie odbyło się spotkanie z Panią Wójt, która czynnie wzięła udział w akcji czytania dzieciom. A w piątek gimnazjaliści w Przecławia zmierzyli się w konkursie wiedzy o Januszu Korczaku

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek zapraszam wszystkich mieszkańców na spotkanie literackie w Kołbaskowie - mówi Dyrektor Biblioteki P. Anna Boczek. W najbliższy poniedziałek 14 marca o godz 18:00 w świetlicy wiejskiej w Kołbaskowie odbędzie się spotkanie literackie połączone z rozstrzygnięciem konkursu na wiersz o bibliotece. A we wtorek 15 maja w Zespole Szkół w Przecławiu organizujemy spotkanie z Dariuszem Rekoszem, pisarzem i autorem książek dla dzieci.

Hasło tegorocznej edycji "Biblioteka ciągle w grze!" nawiązuje do piłkarskiego EURO, a także pokazuje wzrost zainteresowania bibliotekami. Ponadto inspiruje do promocji literatury o sporcie (zwłaszcza piłce nożnej), organizowania wystaw, publikowania plakatów i albumów dotyczących tej tematyki, a także stosowania zasad fair play w życiu codziennym. Zachęcamy do udziału w konkursie na najlepsze działania promujące czytelnictwo. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo TUTAJ.

tydzien-bibliotek-

tydzien-bibliotek2

Pin It