logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw w Przecławiu

gminny-osrodek-wsparcia-rodzinyW dniach od 20 lutego do 25 lutego 2012 r. po raz kolejny będzie obchodzony "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw", któremu patronuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W Gminny Ośrodku Wsparcia Rodziny w Przecławiu będzie można spotkać się ze specjalistami którzy dysponują fachowa wiedzą i doświadczeniem w tym temacie.Zgodnie z ustaleniami Ministerstwa Sprawiedliwości oraz przedstawicieli Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka, Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Izby Radców Prawnych, Prokuratury Generalnej, Krajowej Rady Kuratorów Sądowych, Krajowej Rady Komorniczej i Komendy Głównej Policji, pomoc powinna być świadczona przez prokuratorów, kuratorów sądowych, adwokatów, radców prawnych, policjantów, pracowników socjalnych oraz psychologów.

Dyżury specjalistów mają odbywać się w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w całej Polsce w godz. 10:00 - 18:00 (od poniedziałku do piątku) oraz w sobotę od godz. 10.00 - 13.00.

Podobnie jak w latach poprzednich, podczas Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, w Gminnym Ośrodku Wsparcia Rodziny w Przecławiu odbywać się będą dyżury:
- komorników,
- psychologów,
- pedagogów,
- policjantów,
- pracowników socjalnych,
- radców prawnych,
- prokuratorów,
- kuratorów,
- funkcjonariuszy straży granicznej,

W czasie spotkań osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać bezpłatne porady. Szczegółowe informacje o dyżurach poszczególnych specjalistów uzyskają Państwo w Gminnym Ośrodku Wsparcia Rodziny w Przecławiu, Przychodnia Medycyny Rodzinnej "Salus" - Małgorzata Lisowska, tel. 663-606-602 lub 91-311-63-23

tydzień-pomocy-ofiarom-przestepstw

Pin It