logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wkrótce otwarcie remizy OSP i świetlicy w Kołbaskowie

remiza-swietlica-otwarcie10 lutego odbędzie się uroczyste otwarcie wyremontowanej remizy Straży Pożarnej oraz wiejskiej świetlicy w Kołbaskowie. To jedno z większych zeszłorocznych przedsięwzięć Gminy Kołbaskowo. W obiekcie który wykorzystywany był wcześniej przez wojsko, powstała nowoczesna remiza, stanowiska na wozy strażackie oraz zaplecze socjalne. W drugiej części obiektu, który także należał do wojska powstała świetlica wiejska.Przebudowa części budynku na remizę OSP i budowa świetlicy wiejskiej powstała ze znacznym dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Interreg IVA. W ramach inwestycji zakupiono także wyposażenie i sprzęt dla strażaków. Zagrospodarowany został także  plac wokół  budynku, utwardzono grunt, zamontowano oświetlenie i posadzono zieleń. Obecnie w tym miejscu będzie można zogranizować imprezy plenerowe, spotkania z mieszkańcami lub festyny.
Wykonawcą inwestycji była firma "REMONT" Męczyński Stanisław ze Szczecina. Koszt całkowity inwestycji to 3,3mln zł. W trakcie inwestycji nie obeszło się bez spóźnień i problemów. Otwarcie obu obiektów planowano pod koniec listopada. W trakcie robót pojawiła się konieczność wykonania oddzielnego wejscia do świetlicy tak aby dzieci nie przechodziły przez plac manewrowy straży, zwiększono teren przeznaczony do utwardzenia polbrukiem oraz rozebrano budynek gospodarczy.

W piatek 10 lutego o godzinie 15:00 odbędzie się dla mieszkańców uroczyste otwarcie obiektu. Będzie tradycyjne przecięcie wstęgi przez Wójta i zaproszonych gości oraz wojskowa grochówka.


remiza-swietlica-otwarcie-

Pin It