logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wkrótce dzień Wszystkich Świętych

cmentarz-bedargowo-We wtorek 1 listopada wielu z nas, jak co roku, wybierze się w podróż, aby odwiedzić groby najbliższych, zapalić znicze i pomodlić się. W gminie Kołbaskowo mamy dwa nieduże cmentarze komunalne - w Kołbaskowie i w Będargowie (fot.). Jednak wielu mieszkańców naszych osiedli z pewnością wybierze się na szczecińskie, znacznie większe nekropolie. Zamieszczamy poniżej kilka przydatnych informacji i linków.


 

Na obszarze naszej gminy znajduje się w sumie 21 obiektów pełniących dawniej lub obecnie funkcje cmentarzy. Zlokalizowane są we wsiach, na ogół przy kościele lub poza zwartą zabudową wsi. Z wyjątkiem 2 czynnych cmentarzy komunalnych w Kołbaskowie i Będargowie, założonych na początku XX w., pozostałe są znacznie starsze, niektóre datowane na XIII w. Nieczynne cmentarze znajdują się w następujących wsiach: Barnisław, Będargowo (2 obiekty), Bobolin, Kamieniec (2 obiekty), Karwowo, Kołbaskowo, Kurów, Moczyły (2 obiekty), Pargowo (2 obiekty), Siadło Górne, Smolęcin (2 obiekty), Stobno, Ustowo (2 obiekty) i Warzymice.

Jeśli wybieramy się na szczecińskie cmentarze warto pamiętać ,że 1 listopada na wszystkich liniach tramwajowych i autobusowych obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy, za wyjątkiem linii znajdujących się w pobliżu cmentarza. Szczegółowe funkcjonowanie szczecińskiej komunikacji miejskiej w dniach 29 października - 2 listopada 2011 r. dostępne jest na stronach : www.zditm.szczecin.pl oraz www.cmentarze.szczecin.pl
Poniżej mapka zmian w organizacji ruchu w okolicy cmentarza centralnego w Szczecinie.

zamkniecie-ulic

Pin It