logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Lekkoatletyczne sukcesy gimnazjalistów.

lekkoatletykaNowy rok szkolny oprócz intensywnej nauki daje  nowe możliwości realizacji się naszej młodzieży. Jedną z takich dziedzin jest sport, który oprócz walorów zdrowotnych hartuje charaktery, wyzwala ambicje i emocje. W minionym tygodniu gimnazjaliści z Przecławia uczestniczyli w Gimnazjalnych Czwartkach Lekkoatletycznych w Policach. Jest to cykl 10 zawodów lekkoatletycznych organizowanych przez UKL Ósemkę Police.

 

 


Indywidualnie: zwycięzcą każdej konkurencji zostanie zawodnik, który wystartuje minimum 4-krotnie w danej konkurencji, uzyskując najlepszy wynik (spośród 10 zawodów) z całej stawki startujących. Drużynowo:  zwycięstwo osiągnie Gimnazjum, które zdobędzie najwięcej punktów klasyfikacji drużynowej - uzyskane przez zawodników, wyniki przeliczane są wg tabel punktowych i sumowane - przy starcie zawodnika w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej) do klasyfikacji drużynowej zalicza się lepszy wynik - do klasyfikacji drużynowej w każdych zawodach będą zaliczone najlepsze wyniki max. 20 uczniów z danego gimnazjum.

Nasi gimnazjaliści zwyciężali w klasyfikacji drużynowej w ostatnich dwóch edycjach tej imprezy.

Po pierwszych zawodach klasyfikacja jest następująca:
  1 Gimnazjum Przecław - 1697 pkt.
  2 Gimnazjum 34 Szczecin - 1473 pkt.
  3 Gimnazjum 10 Szczecin - 1370 pkt.
  4 Gimnazjum 1 Police - 992 pkt.
  5 Gimnazjum 4 Police - 548 pkt.
  6 Gimnazjum 3 Police - 481 pkt.
  7 Gimnazjum Trzebież - 269 pkt.
  8 Gimnazjum 2 Szczecin - 195 pkt.
  9 Gimnazjum 6 Police - 165 pkt.
10 Gimnazjum 14 Szczecin - 153 pkt.
11 EDPG Locknitz - 95 pkt.
12 Gimnazjum 2 Police - 52 pkt.

Najlepsze rezultaty w pierwszych zawodach uzyskali:   Joanna Owczarek - pchnięcie kulą 9,79m. i Dawid Dudziński - 100m.  12.40s. Gratulujemy !

Poprzedni rok szkolny przyniósł wiele sukcesów sportowych, których ukoronowaniem było drugie miejsce sztafety 4x100m dziewcząt podczas Wojewódzkiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce. Medalowa sztafeta biegła w składzie : Natalia Kińska, Kinga Kiełbasa, Paulina Bodel oraz Natalia Stępień. Przy okazji serdecznie pozdrawiamy Paulinę, która podczas wakacji złamała nogę i jeszcze nie powróciła do szkoły. Trzymaj się Paulina i wracaj do zdrowia. Sukcesy naszych młodych sportowców są odzwierciedlone w klasyfikacji Szkolnego Związku Sportowego. Gimnazjum  Przecław wśród sklasyfikowanych 228 szkół województwa zachodniopomorskiego zajęło bardzo wysokie 20 miejsce.


Tekst i foto : Wojciech Hancewicz

Pin It