logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Już niedługo pierwszy dzwonek

witaj-szkoloW najbliższy czwartek 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W Zespole Szkół w Przecławiu wiele zmian. Od dwóch miesięcy placówka ma nowego dyrektora - Panią Marię Pawliszewską. Mamy także nowych wicedyrektorów - Pani Beata Bitel odpowiedzialna jest za Szkołę Podstawową oraz Pani Edyta Majewska-Gargula za Gimnazjum.

 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 rozpocznie się w sali gimnastycznej. O 8:00 odbędzie się uroczystość dla gimnazjalistów. O 8:45 dla klas IV-VI  szkoły podstawowej a o 9:30 nowy rok szkolny przywitają najmłodsi uczniowie z klas 0-III.

W szkole kończą się niezbędne remonty i wykończenia wnętrz. W sali nr 7 będzie nowa, większa świetlica wraz z dodatkowym zapleczem. Dopóki nie powstanie stołówka i kuchnia z prawdziwego zdarzenia, uczniowie będą mogli wykupić obiady dostarczane przez firmę cateringową. Mała sala po poprzedniej świetlicy będzie miejscem spożywania posiłków. Zbudowana będzie także wiata dla rowerów.

Świetlica  w naszej szkole była najważniejsza - mówi Pani Maria Pawliszewska dyrektor ZS w Przecławiu - dzieci będą miały zapewnioną fachową opiekę i wyżywienie.  Mam nadzieję, że rodzice skorzystają z naszej oferty. Koszt obiadu jednodaniowego nie jest wysoki. Pełnogramaturowe danie będzie kosztowało 6 zł. Firma cateringowa zapewni bardzo smaczne i sprawdzone posiłki. Świetlica to był priorytet, ale w okresie wakacyjnym zostały też wyremontowane toalety dziewcząt i chłopców w części szkoły podstawowej. Toalety są przystosowane dla małych i trochę większych uczniów i co ważne są  bardzo ładne i funkcjonalne. Jeżeli chodzi o wiatę na rowery to mamy już przygotowane patio ze stojakami i podjazdem natomiast sama wiata zostanie zamontowana  na początku września. Zagospodarowaliśmy też drugie patio. Naszym pomysłem jest stworzenie tam kącika zieleni o który będą dbały uczniowie klas I - III oczywiście pod opieką wychowawców. Pierwszą jaskółką tego przedsięwzięcia są piękne drzewka i rośliny doniczkowe jakie podarowali nam Państwo Ewa i Ireneusz Piaseccy ze Smolęcina, właściciele firmy Szkółka Roślin Ozdobnych, za co serdecznie dziękujemy.  To są pierwsze i nie ostatnie zmiany jakie zaszły w naszej szkole. Za rok tych zmian będzie zdecydowanie więcej. Liczymy na wsparcie mieszkańców Przecławia i całej gminy. Bardzo serdecznie zapraszam do współpracy.

W tym roku mamy niestety droższe książki. Rodzice muszą się liczyć z cenami nawet o 20 procent wyższymi niż w ubiegłym roku. Wzrost cen jest spowodowany przede wszystkim wprowadzeniem 5% stawki VAT, wcześniej podręczniki były z tego podatku zwolnione. W klasach 1 - 3 komplet książek kosztuje ponad 200 zł. W każdym kolejnym roku nauki ceny wzrastają: nowe podręczniki dla gimnazjalisty to już wydatek rzędu 400, a dla licealisty - nawet 500 zł. Najdroższe są książki do nauki języków obcych. Dużym zainteresowaniem cieszą się podręczniki używane. Na zakończenie roku szkolnego w Przecławiu odbył się kiermasz książek - gdzie używane ksiązki można było zakupić za ok 20-30 % ceny nowego podręcznika.

Rodziny w trudnej sytuacji mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach programu "Wyprawka szkolna". Wnioski można składać u dyrektora szkoły do 30 września. Maksymalne dofinansowanie to 390 zł. Szczegółowych informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie pok. 1 lub pod  tel 311 97 34.

 

Pin It