logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Mistrzostwa modeli zdalnie sterowanych - to warto zobaczyć

modele-spalinowe-Wyścigi rodem z Formuły 1, ogromna dawka adrenaliny, dużo sportowych wrażeń, ryk spalinowych silników - jednym słowem - Eliminacje Mistrzostw Polski 2011 modeli zdalnie sterowanych. Zawody odbędą się w dniach 23 - 24 lipca przy torze motocrossowym w Rosówku.

 

 

 

Eliminacje rozpoczną się w sobotę 23 lipca o godzinie 10.00. Na niedzielę, również od godz.10.00, zaplanowane są wielkie finały. Ścigać się będą bolidy z całej Polski oraz z Niemiec. Organizatorzy spodziewają się udziału w zawodach około 60 zawodników.
- Wyścigi mikro modeli zdalnie sterowanych to dość młoda dyscyplina sportowa. Mistrzostwa Polski odbywają od 2005 r. Zwykle poprzedza je cały cykl eliminacji, które kończą się wielkim finałem, podczas którego przyznawany jest tytuł Mistrza Polski. Nasz klub - Rc Team - jest jednym z organizatorów tegorocznych eliminacji. Organizujemy zawody tego typu od 2008 roku. W ubiegłym roku Rosówek był gospodarzem finału Mistrzostw Polski - mówi Krzysztof Skrzypiec z Rc Team.
Zawody są rozgrywane na torze ziemnym, na którym ustawione są stałe przeszkody: hopki, muldy, ostre zakręty. Kierowca, za pomocą pilota, kieruje modelem napędzanym silnikiem spalinowym. Ścigają się modele off roadowe podzielone na klasy buggy i truggy, zbudowane w skali 1:8 w stosunku do prawdziwych aut. Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe: młodzik do 15 lat, junior 15-18 lat, senior powyżej 18 roku życia.
W pierwszym dniu - w sobotę - odbędą się eliminacje. Po 10 modeli w grupie jeździć będzie po torze przez 5 minut. Mierzony będzie czas przejazdu. Po każdej kolejce porównywane będą czasy i przyznawane punkty. Po rozegraniu pięciu kolejek suma punktów zadecyduje o rozstawieniu modeli w finałach, które rozegrane zostaną w niedzielę. To, jakie miejsce zdobędzie podczas ich trwania każdy z zawodników, stanowić będzie o miejscu w całych zawodach. Finały trwają 30 minut, podczas których pracują nie tylko kierowcy, ale i mechanicy na pit stopie. Tam odbywa się tankowanie i wymiana kół w bolidach - niemalże tak samo jak w zawodach formuły 1.
- Gorąco zapraszamy na Eliminacje Mistrzostw Polski całe rodziny. To sport, który dostarcza niesamowitych wrażeń zarówno dzieciom jak i dorosłym - przekonuje K. Skrzypiec.

Pin It