ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

Zaproszenie na koncert do Szczecina

flazolety-w-szczecinie 22 stycznia, z inicjatywy trzech pań nauczycielek z SP 51, SP 1 w Szczecinie i ZS w Przecławiu, przy wsparciu Zgromadzenia Chrystusowców, odbędzie się pierwsze w Szczecinie spotkanie osób, które grają na flażolecie. Do tego projektu dołączyły zespoły flażolecistów z kilku szczecińskich szkół: NR 16, NR 21, NR 42 oraz grupa muzykujących dzieci z SP w Kamieniu Pomorskim. 

 

Spotkanie jest kontynuacją pomysłu pana Wojciecha Wietrzyńskiego ze Swarzędza, który zapoczątkował szereg działań zmierzających do odrodzenia zainteresowania flażoletem. Od piętnastu lat organizuje koncert kolęd granych na flażoletach przez tysiące wielkopolskich uczniów po święcie Trzech Króli w poznańskiej Katedrze.
Koncert będzie okazją do pokazania szerszej publiczności możliwości brzmieniowych instrumentu oraz zdolności muzycznych dzieci, które uczą się w publicznych szkołach z terenu Szczecina i naszego województwa.
Jest on dedykowany Babciom i Dziadkom, bez których świat byłby smutny i szary. Organizatorzy mają nadzieję, że muzycy, oprócz pierwszego spotkania w tak licznym gronie, będą mieli okazję zagrać swój życiowy koncert przed najmilszą i najbardziej wyrozumiałą publicznością- Babciami i Dziadkami.
Patronat nad Pierwszym Spotkaniem Flażolecistów objęła Gmina Kołbaskowo, Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA koło Szczecin.

Pamiętajmy, że 21 stycznia jest Dzień Babci, a 22 stycznia jest Dzień Dziadka, koncert może być  formą niekonwencjonalnego prezentu, więc zaproś swojego Dziadka i swoją Babcię.

zaproszenie-na-koncert-szczecin

Dodano 2011-01-19 22:00 - audycja pt Zamiast fletu? Nowe instrumenty w szkole
2011-01-19 15:11 Autor: Grażyna Górkiewicz Polskie Radio Szczecin - do posłuchania tutaj
Kiedyś były flety czy cymbałki, dziś dzieci grają na flażolecie czyli fleciku polskim. Nauczyciele twierdzą, że jest to instrument łatwy a do tego efektywny i lekki. Co mówią dzieci?

Pin It