logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

OMG! Młodzież w sztuce - GOKSiR zaprasza zaprasza na spotkanie.

omg sztuka goksirGminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu rozpocznie 2024 rok projektem dla młodzieży pod nazwą “omg! sztuka”. Projekt skierowany jest do młodych ludzi w wieku od 15 do 19 lat mieszkających na terenie gminy Kołbaskowo. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych odbędzie się 8 stycznia.

 

 

 

Oś tematyczna projektu “omg! sztuka” koncentruje się na zagadnieniach związanych ze sztuką współczesną. Podczas półrocznej przygody trwającej od stycznia do lipca 2024 roku uczestnicy będą odwiedzać miejsca związane ze sztuką, takie jak teatry i galerie, brać udział w warsztatach twórczych z wybranych przez siebie dziedzin oraz stworzą własne prace w ramach Laboratoriów Twórczych.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 Hair-House

Inicjatywa zrealizowana zostanie dzięki wsparciu grantowemu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Civis Polonus w ramach programu “Równać Szanse”. Program adresowany jest do młodzieży z miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców.

Jego celem jest rozwijanie kompetencji społecznych i emocjonalnych młodych ludzi, stworzenie młodzieży możliwości kształtowania życia kulturalnego Przecławia i okolic.

Istotnym wyróżnikiem projektu jest fakt, że młodzi ludzie będą zarówno jego uczestnikami, jak i realizatorami — zapowiada projekt dyrektor GOKSiR Rafał Roguszka. — Zaplanują aktywności, podzielą się zadaniami, wykonają je i będą wspólnie świętować swoje sukcesy. Naszym zadaniem jest zwrócenie uwagi na podmiotowość młodzieży - oddanie im realnego wpływu na to co i w jaki sposób wspólnie zrobią.

  reklama

WolneSlowa GIF

Ancora Warzymice

 

To kolejny już projekt realizowany przez GOKSiR dzięki środkom pozyskanym przez instytucję z zewnętrznych źródeł. Angażując mieszkańców w działania projektowe instytucja realizuje misję wzmacniania kompetencji i zaangażowania mieszkańców gminy Kołbaskowo w zakresie kultury i sztuki.

Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych odbędzie się w GOKSiR w Przecławiu w poniedziałek 8 stycznia o godzinie 17:00. Można skontaktować się także na inne sposoby: napisać do GOKSiR-u na Facebooku, Instagramie, zadzwonić lub przyjść w innym terminie i osobiście zapytać się o projekt. Działanie po stronie instytucji koordynuje Anna Kamińska. Więcej informacji można pozyskać na stronie www.goksirprzeclaw.pl/omgsztuka 

Pin It