logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

To będzie wieczór poezji śpiewanej i regionalnych smaków.

poezja spiewana moczyly"Janusz Radek", "Chwila Nieuwagi" i "Mikromusic" wystąpią 27 sierpnia w Moczyłach. Będzie to dziewiąta już edycja imprezy pod nazwą "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną", która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń gminy Kołbaskowo. Na koncert pod odkrytym niebem do jednej z najpiękniejszych miejscowości gminy zaprasza wójt - Małgorzata Schwarz. Wstęp jest bezpłatny.

 

 

Impreza rozpocznie się o godzinie 16:00.  Na scenie między świetlicą a boiskiem w Moczyłach wystąpią :
17:30 – Chwila Nieuwagi
19:00 – Janusz Radek
21:00 – Mikromusic

  reklama

Hair-House

 

Chwila Nieuwagi to zespół muzyczny folkowo-poetycki pochodzący z Rybnika założony w 2008 roku przez Martynę i Andrzeja Czechów – zadebiutował podczas festiwalu Bieszczadzkie Anioły w 2008 roku, zdobywając w konkursie brązowe skrzydło. Przez kolejne lata duet zdobywał nagrody na licznych festiwalach piosenki poetyckiej.

Janusz Radek to niekwestionowany król liryki, nie tylko krakowskiej, a także mistrz charakterystycznych i wyjątkowych interpretacji. To także miłośnik sportu, pieszych wędrówek, niepraktykujący historyk i aktywny mąż i tata. Od 30 lat obecny na scenie, na której nie tylko muzyką i unikalnym głosem, ale także inteligentnym dialogiem i pełnym dystansu żartem tworzy wyjątkową i pełną emocji atmosferę.

  reklama

Fruktolinka

 

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii, Irlandii, Litwie. Zespół w 2020 r został uhonorowany Fryderykiem w kategorii „Muzyka Poetycka”.

Jak co roku, przy każdej edycji, przed koncertem odbędzie się konkurs kulinarny „Nasze smaki”. Będą one oceniane w kategoriach słodka, wytrawna oraz nalewka. Konkurs skierowany jest do pełnoletnich amatorów kuchni i odbędzie się tradycyjnie na placu przy świetlicy w Moczyłach. Więcej informacji dla wszystkich osób zainteresowanych podajemy TUTAJ

 reklama

Ancora Warzymice

Tradycyjnie dla wszystkich Organizator zapewnia liczne stoiska z rękodziełem i gastronomią otwarte do późnych godzin wieczornych.

 poezja spiewana moczyly 2022