Kiedy przechodzimy na czas zimowy?

zegar czas letniPrzesunięcie wskazówek zegara o godzinę do przodu lub do tyłu u wielu osób stanowi nie lada wyzwanie. Tłumaczone jest głównie trudnościami do przystosowania organizmu do nowego czasu i zależne jest od indywidualnych predyspozycji. Już wkrótce zmiana czasu na zimowy. Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki?


 

Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w nocy z 30 na 31 października. Z soboty na niedzielę o godzinie 3.00 przestawimy wskazówki zegara na godzinę 2.00. Oznacza to, że będziemy mogli pospać o godzinę dłużej. Kolejna zmiana czasu czeka nas pod koniec marca 2022 roku.

reklama

Madar Hurtownia Wedlin Warzymice

Hair-House

 

W Polsce zmiana czasu regulowana jest przez rozporządzenie prezesa Rady Ministrów. Za sprawą przepisów co roku w ostatnią niedzielę października przechodzimy z czasu letniego na zimowy, a wskazówki zegarków przestawiamy z 3.00 na 2.00.

Ale jest ciągle nadzieja, że kolejnej zmiana czasu nie będzie. W marcu 2019 roku Parlament Europejski przyjął projekt nowelizacji dyrektywy, który przewiduje, że ostatnia zmiana czasu w UE miałaby miejsce w 2021 roku. Projekt stał się mandatem do negocjacji z Radą Unii Europejskiej nad ostatecznym kształtem regulacji. Mimo że minęły ponad 2 lata, to nadal nie wiadomo jednak, czy dojdzie do likwidacji zmiany czasu.