logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Wystawa retro komputerów w Przecławiu

retro komputeryKomputery i konsole do gry z lat 80. 90. i 00. można podziwiać od wczoraj w holu głównym Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. To niezła lekcja historii informatyki dla każdego. Młodsi będą mogli spróbować swoich sił w grach na konsolach pierwszych generacji, a dla starszych będzie to powrót do przeszłości technologicznej. Wystawa potrwa do 15 września.

 

 

– Dla mnie to powrót do czasów studenckich - mówi jeden z rodziców - a dla mojego syna okazji aby zobaczyć jak wyglądał ZX Spectrum czy Atari.

Na wystawie znajduje się około 30 eksponatów, a co zaskakujące kilka z nich zostało udostępnionych przez jednego z mieszkańców Warzymic. Te najstarsze to głównie dawne komputery, które służyły pracownikom uczelni i z czasów pierwszych w Polsce komputerów domowych. Ekspozycję wzbogacają informacje na temat historii komputerów i początków informatyki w Polsce. Na miejscu jest także do przejrzenia fachowa prasa informatyczna z lat 90-tych.

reklama

Madar Hurtownia Wedlin Warzymice

500 250 KEPS Warzymice

Młodsi uczestnicy moją możliwość zagrania na pierwszych konsolach, poczuć w rękach pierwsze joysticki a nawet zagrać w PONG'a, jedną z najstarszych gier, symulacji tenisa z lat siedemdziesiątych. Jest też Arkanoid, PAC'man, Donkey Kong i inne hity z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od środy 1 września od godziny 17:00 na wystawę "Stare Komputery i Konsole - wystawa interaktywna". W kolejnych dniach będzie ona czynna w godzinach od 9:00 do 20:00. Wystawa potrwa do 15 września (z wyłączeniem weekendów)

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Pin It