logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Powiat znów łata dziury w Warzymicach. Na ile to wystarczy?

powiat lata dziuryWraz z pojawieniem się dodatnich temperatur, rozpoczęło się kolejne łatanie dziur na drogach powiatowych. Drogowców dziś można było spotkać w Warzymicach na tzw. Alei Śliwkowej. Według zapowiedzi Starostwa Powiatowego pojawią się oni także na drodze Szczecin - Siadło Górne, Przecław - Dołuje oraz Stobno - Mierzyn. Pytanie tylko jak często trzeba będzie to robić i na ile miesięcy łaty wystarczą? Bo o generalnym remoncie tych dróg raczej możemy zapomnieć.   

 

O stanie dróg powiatowych na terenie gminy Kołbaskowo pisaliśmy dużo i możemy pisać jeszcze więcej. Głównie negatywnie. Pytanie tylko czy ma to sens, kiedy kasa starostwa jest pusta. Pomimo jednak słabej kondycji i ogromnej ilości kilometrów dróg w zarządzaniu, powiatowi udaje się od czasu do czasu jakiś większy remont, nowa nakładka czy sezonowe łatanie. I takie właśnie łatanie z przerwami trwa od października trwa w naszej okolicy. Kiedy już pojawiły się dodatnie temperatury po mroźnej zimie, stopniał śnieg - znów pojawili się drogowcy.   

  reklama

Hair-House

 

Są to tzw "remonty cząstkowe" polegające na naprawie masą bitumiczną na gorąco największych ubytków w drogach. Każda z wykonanych łat ma być oznaczona trwale numerem i będzie podlegać dwuletniej gwarancji. I tak w Warzymicach i Będargowie pojawiły się w listopadzie "jedenastki" a miesiąc wcześniej w Kurowie i Siadle "dziesiątki". Nowe łaty z Warzymic będą miały z pewnością "dwójki" i będą nachodzić się z listopadowymi "jedenastkami". Pytanie czy łaty wytrzymają dwa lata?

Dziś robili przez cały dzień - od początku Śliwkowej od ulicy Do Rajkowa, do os. Różanego - informuje nas jeden z warzymickich kierowców. Wszystkie dziury połatane, ale od Różanego już tylko te największe.

  reklama

Jas

 

Remonty cząstkowe w ciągach wszystkich dróg powiatowych o nawierzchni bitumicznej o długości około 160 km wykonuje firma STRABAG która została wybrana w przetargu nieograniczonym. Remonty są wykonywane masą bitumiczną otaczaną na gorąco w cięciem i smarowaniem krawędzi. W przetargu firma STRABAG zaproponowała na wykonywane remonty dwuletni okres gwarancji. Każdy wyremontowany ubytek jest opisany w celu późniejszej identyfikacji. - informuje Magdalena Sochanowska ze Starostwa Powiatowego w Policach.

Niestety, jak podaje starostwo, nie jest możliwe wskazanie dokładnego kalendarza wykonywania remontów ze względu na zbyt wiele czynników, które są niezależne tak od zarządcy drogi jak i wykonawcy, a najważniejszym czynnikiem warunkującym wykonywanie robót jest pogoda. W związku z czym nie jest możliwe ustawienie precyzyjnego kalendarza wykonywanych remontów.

 

powiat latanie dziur luty 2021

Pin It