logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Wykorzystujmy fundusze unijne (prywatnie i zawodowo)

eunop-Otrzymaliśmy od zachodniopomorskiego koordynatora EUNOP p. Konrada Frontczaka listę aktualnych programów, szkoleń i konkursów, które są planowane lub są w trakcie realizacji w naszym regionie. EUNOP jest siecią instytucji doradztwa unijnego typu non-profit z oddziałami w Niemczech i Polsce. Instytucje te prezentują aktualne informacje na temat unijnych programów działań administrowanych przez Komisję Europejską, kalendarz imprez, informacje i aktualności z regionów, bazę kooperacji dla poszukiwania partnerów do współpracy gospodarczej i projektowej.

Bezpłatne szkolenia:

Pozyskiwanie środków na finansowanie wdrożeń, 28-29.10.2010, Szczecin

http://br.szczecin.pl/

Nasze pogranicze - między wizją a praktyką, 28.10.2010, Szczecin (konferencja)

http://www.eunop.eu/

Warsztaty Innowacyjności, 28.10.2010, Koszalin

http://www.pnt.tu.koszalin.pl/

Chcę być przedsiębiorcą - szkolenie dla studentów oraz absolwentów szczecińskich uczelni wyższych, 16-17.11.2010, 17-18.11.2010, Szczecin

http://www.inkubator.szczecin.pl/

Jak oni to robią w Oxfordzie?

Zachęcamy do udziału w konferencji pn. "Jak oni to robią w Oxfordzie?" Czyli jakie warunki należy spełnić, aby odnieść sukces w przedsiębiorczości akademickiej na przykładzie Isis Innovation Ltd Centrum Transferu Technologii przy Uniwersytecie w Oxfordzie, Wielka Brytania , która odbędzie się 22.10.2010 (piątek) w siedzibie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Szczecinie.

http://www.pfp.com.pl/

 

Nabór wniosków do działania 8.2 PO IG - rok 2010

W ramach Działania przewidziano dofinansowanie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B z przeznaczeniem na realizację projektów o charakterze technicznym, informatycznym i organizacyjnym, które prowadzą do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej.

Termin naboru: od 29.10.2010 do 30.11.2010.

http://poig.parp.gov.pl/

Harmonogram konkursów w ramach RPO na rok 2011

Pojawił się harmonogram konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na rok 2011, dość "ubogi" w swej wymowie.

http://www.rpo.wzp.pl/rpo/

Pojawił się nowy numer Biuletynu Partnerstwa Odry

Aktualny biuletyn zajmuje się przygotowaniami do nadchodzącego politycznego Spotkania na Szczycie w Szczecinie, którego tematem, z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Woj. Zachodniopomorskiego, jest kooperacja szkół wyższych i uniwersytetów w regionach partnerskich Partnerstwa Odry.

http://www.oder-partnerschaft.eu

DemoCamp 2010 - konkurs

Fundacja Netcamp we współpracy z organizatorami targów startupów DemoCamp 2010 przygotowała konkurs dla młodych przedsiębiorców z branży internetowej. Jeżeli stworzyłeś ciekawy startup, chcesz pokazać go na międzynarodowej imprezie lub szukasz inwestora, to ten konkurs jest właśnie dla ciebie.

Zgłoszenie należy wysłać do północy 19.10.2010.

http://www.netcamp.pl

JEREMIE - poręczenia dla zachodniopomorskiego biznesu

39 mln zł przeznaczy na poręczenia kredytów dla firm z naszego regionu Zachodniopomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych w ramach inicjatywy JEREMIE.

Beneficjentami programu JEREMIE mogą być mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, absolwenci uczelni oraz firmy rozpoczynające działalność, które potrzebują zewnętrznego finansowania.

Poręczenia udzielane będą w kwocie do 500 tys. zł, zabezpieczając do 70 proc. kwoty kredytu, na okres do 5,5 roku.

http://www.zrfpk.pl

BroTech - broker technologii pilnie potrzebny

Usługi związane z transferem technologii, doradztwem w zakresie ochrony własności przemysłowej i obrotu nią mogą liczyć na dofinansowanie z nowego programu BroTech.

Dofinansowanie usług doradczych może sięgnąć 75% kosztów kwalifikowanych brutto, ale nie więcej niż 30 tys. zł., w tym dla usług związanych z transferem technologii, doradztwa w zakresie praw ochrony własności przemysłowej i obrotu tymi prawami, umów licencyjnych.

NCBiR przyjmuje wnioski o dofinansowanie od 29.09.2010 do 1512.2010. 

http://www.pi.gov.pl/

Nabór do nowego projektu "ZAŁÓŻ FIRMĘ"

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości ZUT od 01.09.2010 rozpoczął realizację nowego projektu pt. "ZAŁÓŻ FIRMĘ" szkolenia, doradztwo i wsparcie finansowe w zakresie otwarcia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W ramach projektu możliwe jest uzyskanie jednorazowej dotacji w wysokości do 30 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz wsparcie pomostowe przez pół roku do roku w kwocie do 1 tys. zł.

Projekt ten skierowany jest do studentów i absolwentów ZUT, PS i AR do 35 roku życia.

Rekrutacja do I edycji projektu trwać będzie od 18.10.2010 do 21.10.2010.

www.zfszczecin.zut.edu.pl

Pracownicy naukowi poszukiwani przez JCR

Wspólnotowe Centrum Badawcze (JRC) Komisji Europejskiej poszukuje pracowników naukowych specjalizujących się w następujących dziedzinach:

- Chemistry, Biology and Health Sciences
- Physics
- Structural Mechanics
- Quantitative Policy Analysis
- Spatial Sciences
- Environmental Sciences
- Energy Sciences
- Communication/Information Technology

Osoby z wyższym wykształceniem pracujące naukowo mogą ubiegać się o pracę rejestrując się w systemie EPSO, gdzie w odpowiedzi na jeden z otwartych konkursów. Konkursy potrwają do 4.11.2010.

http://ec.europa.eu/

Giełda kooperacyjna SICUREZZA 2010 Mediolan

Ośrodek EEN przy ZSRG-SCP wraz z ośrodkiem EEN w Mediolanie mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w giełdzie kooperacyjnej, która odbędzie się 17-18.11.2010. Giełda zostanie zorganizowana podczas Międzynarodowych Targów firm świadczących usługi w zakresie rozwiązań ochrony i zabezpieczeń dla podmiotów publicznych oraz prywatnych SICUREZZA 2010. Targi będą trwać 17-19.11.2010 w Mediolanie.

Termin zgłoszeń upływa w dniu 29.10.2010.

http://www.zsrg.szczecin.pl/

Targi International Business Square w Holandii

Targi International Business Square organizowane przez holenderską organizację Nordconnect. Targi te stanowią cześć ogólnych targów tzw. Northen Netherlands Promotional Days organizowanych w dn. 2-3.11.2010 w Groningen, w Holandii.

Northen Netherlands Promotional Days są najbardziej liczącą się tego typu imprezą w północnej części Holandii. Co roku ok. 1200 firm z różnych sektorów gospodarki prezentuje się na tych targach a są one odwiedzane przez ok. 30.000 zwiedzających.

http://www.rsi.org.pl/

Zaplanuj Swój sukces w 2011r., 04.11.2010

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, Ośrodek EEN przy ZSRG-SCP zaprasza na pierwsze i jedyne w Szczecinie kameralne warsztaty z Jasperem Hemmes'em z sieci innowacji Syntens w Holandii.

Podczas 1-dniowych warsztatów będą Państwo mieli okazję na wzór holenderskiego systemu innowacyjnego, wraz z ekspertem przeanalizować swoją strategię i zaplanować swój sukces na przyszły rok.

http://www.zsrg.szczecin.pl/

Targi Pracy "Kariera 2010"

Jeśli szukasz dobrego pracownika, stażystę lub praktykanta przyjdź na Targi Pracy "Kariera 2010". To wyjątkowa okazja do przedstawienia działalności Twojej firmy i zainteresowania swoją ofertą potencjalnych pracowników. Targi pracy odbędą się 24.11.2010 na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT przy ul. Słowackiego 17 w Szczecinie.

http://targipracy.zut.edu.pl/

Bezpłatne kursy dla Auditora wewnętrznego oraz Pełnomocnika Zarządu (projekt Idź ku przyszłości)

DEKRA Certification Sp. z o.o. serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych kursach przygotowujących do uzyskania kwalifikacji Auditora wewnętrznego oraz Pełnomocnika Zarządu:

Kursy te będą organizowane w systemie weekendowym (sobota-niedziela) począwszy od listopada 2010 roku, w luksusowych hotelach w Kołobrzegu i Szczecinie.

W roku 2010 planujemy zorganizować szkolenia w 3 terminach:

6-7.11 - kurs Auditora wewnętrznego ISO 9001
20-21.11 - kurs Pełnomocnika Zarządu ISO 9001
4-5.12 - kurs Auditora wewnętrznego ISO 9001

www.DEKRA.edu.pl

Dołącz do społeczności obszaru kształcenia w zakresie nauki

Scientix to nowy portal gromadzący materiały dydaktyczne oraz raporty z badań dot. europejskich projektów kształcenia w zakresie nauki finansowanych przez UE w ramach m.in. 6. i 7. Programu Ramowego. Adresowany jest do nauczycieli, naukowców, polityków, działaczy lokalnych, a także rodziców i wszystkich zainteresowanych kształceniem naukowym.

http://www.scientix.eu/

Pin It