logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

X Szczecińskie Spotkanie Flażolecistów już w tę sobotę!

koncert flaz 01Jak ten czas leci. Tak, to już po raz dziesiąty, flażoleciści z województwa zachodniopomorskiego, spotkają się na koncercie pt. „Hej kolęda, kolęda”, który dedykowany jest dziadkom i babciom. Kto jest lub był rodzicem ucznia naszej szkoły, ten wie, że od osiemnastu lat, w szkole, podstawowym instrumentem melodycznym jest flażolet. Jedni cierpią z tego powodu, inni podziwiają rozwój muzyczny nie tylko swoich dzieci, uczestnicząc w koncertach, występach, uroczystościach szkolnych, klasowych.

 


Pomysł Szczecińskich Spotkań Flażoletowych narodził się 11 lat temu w pociągu relacji Poznań-Szczecin, gdzie grupy flażolecistów z naszej szkoły, zaprzyjaźnionej SP 51 i SP 1 w Szczecinie, wracały z katedry poznańskiej, w której to pan Wojciech Wietrzyński, propagator flażoletu w Polsce, z powodzeniem (1600 uczestników) organizował spotkanie kolędowe dla wszystkich flażolecistów z Polski. Podczas drogi powrotnej, w czasie której nie zabrakło przygód, (śnieżna zawierucha, postój pociągu w szczerym, białym polu) narodził się pomysł zorganizowania, na wzór spotkania w katedrze, koncertu w Szczecinie.

 reklama

ostoja 1

I tak od pomysłu do realizacji minął rok. Znajomości wśród księży chrystusowców pozwoliły znaleźć miejsce szczecińskich spotkań, którym od dziesięciu lat jest kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Pojawili się przyjaciele, wspierający ten pomysł, bo przecież trzeba coś maluchom dać na pamiątkę spotkania... najpierw były długopisy, potem nastał czas breloków, cukierków, kalendarzy.

Wśród osób wspierających ruch flażoletowy jest pani wójt Małgorzata Schwarz, pan starosta Andrzej Bednarek, prezydent miasta Szczecina Piotr Krzystek, wielu dyrektorów szkół, rodzice i znajomi znajomych. Tu jest czas, by wybrzmiało wielkie, serdeczne „Dziękuję”

W czasie tych dziesięciu lat w Szczecińskich Spotkaniach Flażolecistów uczestniczyli uczniowie z wielu szkół miasta Szczecina, powiatu polickiego, goleniowskiego, stargardzkiego. W ubiegłym roku gościliśmy flażolecistów z miejscowości Lubieszewo z gminy Nowy Dwór Gdański.

koncert flazolecistow

Tegoroczny koncert również adresujemy do kochanych babć i dziadków, którzy spełniają dużą rolę w wychowaniu dzieci oraz są świetną publicznością. Uczestnikami koncertu są dzieci, które najlepiej grają na flażolecie, potrafią zaśpiewać i zagrać dwadzieścia utworów, opracowanych specjalnie na tę okazję. Od pięciu lat w Spotkaniach uczestniczą studenci Akademii Sztuki, którzy swoimi talentami wzmacniają doznania muzyczne. Koncert przygotowują najczęściej nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, dzięki którym możemy co roku przeżywać na nowo to spotkanie kolędowe.

Tyle przed koncertem, na który serdecznie zapraszamy nie tylko osoby związane z flażolecistami. W tym roku, ze względu na remont w kościele Serca Jezusowego w Szczecinie, koncert odbędzie się w sąsiadującym kościele garnizonowym p.w.św. Wojciecha.

Organizatorki: Barbara Łoziuk, Renata Kaczkowska, Iwona Wierzbicka

koncert plakat 2

 

Pin It