logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

W sobotę Kobiece Bieganie po raz setny!

kobiece bieganie po raz 100Pomysł na pierwsze wspólne bieganie zrodził się dwa lata temu. Najpierw biegać zaczęły we dwie, tydzień później zaprosiły koleżanki. I tak w kolejne sobotnie poranki spotykają się koło przecławskiej podstawówki i truchtają do Kołbaskowa. A czasami nawet do Rosówka. W najbliższą sobotę zrobią to po raz setny! Na najbliższe, jubileuszowe "Kobiece Bieganie", zapraszają do aktywności nie tylko panie.

 

 

Do inicjatywy wspólnego biegania można dołączyć w każdej chwili. Zasady są proste, spotkanie w każdą sobotę o godzinie 9:00 w okolicach siłowni "pod chmurką" przy szkole podstawowej. Na początek krótka rozgrzewka a potem przebieżka. Najczęściej "Szwarcówką" do Smętowic i Kołbaskowa. Każda swoim tempem, każda swoim dystansem. Niektóre z Pań robią nawet po kilkanaście kilometrów.

 reklama

ostoja 1

Jeżeli chodzi o mnie to swoją przygodę z bieganiem zaczynałam od zupełnego zera - mówi Arleta z Przecławia. Dobiec do "Bobryka" było dla mnie wyzwaniem a dziś na koncie mam nawet półmaraton z czego jestem dumna. Jako matka trójki dzieci nigdy nawet nie przypuszczałam, że potrafię, że mogę, że dam radę - a jednak! W drużynie jest siła!

Pomysłodawczynią całego sportowego zamieszania jest Ewa "Godecja". Dziewczyny wspólnie spotykają się także na innych wydarzeniach sportowych takich jak Bieg Mikołajkowy w Policach, City Trail, Szczeciński Półmaraton, Runmagedon czy Mila Goleniowska. Mocno także angażują się w imprezy charytatywne takie jak "Lokomotywa Uśmiechu" czy "Wybiegajmy dzieciom uśmiech"

Już w najbliższą sobotę 28 grudnia "Kobiece Bieganie" po raz 100 na które zaproszeni są wszyscy chętni do wspólnej przebieżki. Będzie to dystans 5km w przemiłej atmosferze. Będzie urodzinowe ciacho, 100 świeczek a na rozgrzewkę ZUMBA z Moniką Stępniak.


Pin It