logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Zapraszamy na kolejne sadzenie krokusów.

zakusy na krokusy zajawka 2Pięć lata temu członkowie stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo zasadzili kilka tysięcy cebulek krokusów przy ścieżce pieszo-rowerowej. Wczesną wiosną przez kilka tygodni cieszyły one oczy przechadzających się między Przecławiem a Warzymicami. W kolejnych latach akcje były regularnie powtarzane. W tym roku sadzenie odbędzie się we wtorek 15 października. Przyda się każda para rąk do pracy.

 

 

To już piąta edycja akcji "Zakusy Na Krokusy", która spotkała się z dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców. Za każdym razem w sobotni październikowy poranek w ciągu około dwóch godzin obsadzono spacerniaki od "Biedronki" w Przecławiu do "Czerwonej Torebki" w Warzymicach oraz "Szwarcówki" do Przecławia w stronę Smętowic. Tym razem akcja odbędzie się w tygodniu - we wtorek 15 października od godziny 16:00

- Na nasz apel odpowiedziało kilkanaście rodzin - mówi Dorota Trzebińska z KPGK. Przyszli znajomi i przyjaciele. Dzieci i dorośli. Tacy, którzy mieli doświadczenie i tacy, którzy nigdy w życiu niczego nie zasadzili. Po krótkim instruktarzu przeprowadzonym przez Renatę Dudek, przystąpiliśmy do pracy. Radości było co niemiara. Wspólnymi siłami zasadziliśmy siedem tysięcy cebulek. Nie ukrywam, że były obawy, czy cebulki sadzone przez adeptów sztuki ogrodniczej w ogóle wzejdą. Trud się opłacił. Krokusy pięknie zakwitły.

W tym roku organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na zbiórkę przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu.

 zakusy na krokusy plakat 2

 

A tak cieszyliśmy się z krokusów w ostatnich latach...