logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Przed nami tydzień obchodów Stulecia Niepodległości.

100 lecie odzyskania niepodleglosciPrzez cały tydzień na terenie gminy Kołbaskowo odbędzie się seria wydarzeń promująca stulecie odzyskania niepodległości. W szkołach podstawowych odbędą się wernisaże, pokazy mody z ostatnich stu lat oraz lekcje związane historią niepodległości. W Przecławiu w najbliższy piątek 9 listopada odbędzie okolicznościowy koncert a w Ostoi dokładnie w dniu 11 listopada - wieczornica.

 

 

 

Wspólne śpiewanie hymnu, robienie kotylionów czy słuchanie polskich przebojów to jedne z kilkunastu działań na najbliższy tydzień. Pod koniec tygodnia, na sali gimnastycznej w Przecławiu odbędzie się koncert upamiętniający 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Podczas koncertu usłyszymy utwory patriotyczne związane z ważnymi wydarzeniami z historii Polski - mówi Iwona Wierzbicka wicedyrektor szkoły podstawowej w Przecławiu. Koncert jest adresowany do wszystkich mieszkańców gminy Kołbaskowo. Wystąpią nasi uczniowie, harcerze oraz zaproszeni przez Pana Grzegorza Wołowicza miłośnicy Oręża Polskiego. Więcej informacji nie mogę zdradzić. Zapraszam w najbliższy piątek na godzinie 17:00

A w najbliższą niedzielę stowarzyszenie "Abakus" przy patronacie Wójta Gminy Kołbaskowo zaprasza do ośrodka szkoleniowo-badawczego ZUT w Ostoi na Wieczornicę z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. O oprawę artystyczną całego wydarzenia zadbają Jacek Poks, Bolesława "Fafa" Fafińska oraz Michał Janicki.

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich mieszkańców - mówi Mariola Czołczyńska. Cieszmy, bawmy, radujmy i świętujmy naszą niepodległość. Nie mogę ujawnić wszystkich atrakcji, które zaplanowaliśmy na ten wyjątkowy wieczór - zapraszam osobiście do Ostoi. Będzie kameralnie, słodko, ciepło, przytulnie i radośnie. Początek spotkania o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

 

Aktualizacja 2018-11-04 - I jeszcze zaproszenie do Kołbaskowa

 

ZPO Kolbaskowo

Pin It