logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

To będzie patriotyczny weekend.

IXPrzegladArtystycznyW najbliższą sobotę i niedzielę w Przecławiu i Będargowie odbędą się dwa ważne wydarzenia. Najpierw w auli przecławskiej szkoły podstawowej będzie miał miejsce kolejny przegląd artystyczny. A dzień później, w Będargowie odbędzie się piknik historyczny z okazji urodzin patrona szkoły - rotmistrza Witolda Pileckiego.

 

 

W imieniu całej społeczności szkolnej mamy zaszczyt zaprosić na piknik historyczny z okazji urodzin naszego patrona - rotmistrza Witolda Pileckiego - informuje Beata Wojewoda. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 13 maja na terenie naszej szkoły.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10.30 mszą świętą w kościele parafialnym w Będargowie, której będzie przewodniczył Arcybiskup Andrzej Dzięga. Po mszy, około godziny 12.00 goście udadzą się do szkoły podstawowej, gdzie po złożeniu kwiatów pod tablicą pamiątkową będą radośnie świętować pamięć niezłomnego bohatera Polski Podziemnej.

Później zapraszamy na piknik historyczny, który odbędzie w naszej szkole. W programie między innymi: przedstawienie o rtm. Witoldzie Pileckim, występ grupy rekonstrukcyjnej, pokazy szermiercze, wystawa Ojcowie Niepodległej, miasteczko rowerowe, turniej sportowy, stoiska gastronomiczne i wiele innych atrakcji - dodaje na koniec B. Wojewoda

Dzień wcześniej odbędzie w przecławskiej podstawówce odbędzie się IX Gminny Przegląd Form Artystycznych. Na szkolnej sali gimnastycznej wystąpili młodzi artyści z gminnych placówek oświatowych oraz szczecińskiego Pałacu Młodzieży. Będzie śpiew, taniec i muzykowanie na wielu różnych instrumentach. Tematem przewodnim tego przeglądu będzie hasło "Jestem Polką i Polakiem".

Na scenie usłyszymy takie utwory na "Mury" "Biała Róża" "Piękna Nasza Polska Cała" "Serce w Plecaku" "Taki Kraj" czy "Pałacyk Michla". Obecne będą także grupy taneczne, które zatańczą do utworów Chopina oraz wykonają "Taniec Młodego Polaka" czy "Krakowiaka".

Początek sobotniego przeglądu zaplanowano na godzinie 10:00

A tak bawiliśmy się rok temu:

Pin It