logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Zapisz się na bieg "Tropem Wilczym"

bieg tropem wilczym 2018Rok temu stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo wraz z pomocą przecławskiej fundacji "Polskie Wartości" zorganizowalo bieg patriotyczny dookoła Przecławia. Na symbolicznym dystansie 1963m ku czci Żołnierzy Wykletych pobiegło prawie dwustu biegaczy. W tym dniu dla wielu chętnych zabrakło pakietów startowych. Teraz ma być inaczej. Bieg "Tropem Wilczym" odbędzie się w Szczecinie, a organizator zapewnił możliwość uczestnictwa dla ponad 600 sportowców. Zapisy trwają. Start 4 marca na Jasnych Błoniach.

 

Dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym w 2013 roku – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Rok temu na uliach Przecławia, pomimo niesprzyjąjącej pogody, pobiegło i poszło prawie dwustu sportowców. Obok biegaczy na prawie dwukilometrowej trasie pomaszerowali także "chodziarze z kijkami". Start i metę wyznaczono w gimnazjum. Po biegu goście mogli zwiedzić specjalnie przygotowaną wystawę patriotyczną oraz rozwiązano konkursu pt. "Wyklęci, Niezłomni, Nieśmiertelni". W tym roku organizatorzy zaproponowali inne atrakcje. Odbędzie się także bieg dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych (dystans 196,3m), bieg na dłuższym dystansie (5km) oraz marsz "nordic-walking" (5km)

Oprócz biegania, uczcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych honorowym oddawaniem krwi w ramach organizowanej przez Wojskowy Klub HDK Szczecin Akcji Krwiodawstwa pn. "Cześć Waszej Pamięci, Żołnierze Wyklęci" - mówi Wojciech Woźniak z Fundacji Polskie Wartości. Krew będzie można oddawać w godzinach 09:00-15:00 w czerwonym autobusie mobilne punktu poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie znajdującym się na parkingu przy ul. Piotra Skargi na Jasnych Błoniach. Każda osoba, która odda krew w tym dniu, weźmie udział w losowaniu wyjątkowych nagród - będą to koszulki i plakaty patriotyczne, bilety do kina oraz wiele innych.

Warto dodać że bieg nie ma charakteru wyścigu "kto pierwszy" i może w nim pobiec każdy, nawet truchtem. Każdy z uczestników otrzyma na mecie okolicznościowy medal. Zapisy do biegu właśnie ruszyły. Wpisowe wynosi 27zł a zgłoszenia i opłaty prowadzone są w systemie elektronicznym na stronie http://www.e-gepard.eu/pl/show-contest/454

HARMONOGRAM IMPREZY: 04.03.2018 – JASNE BŁONIA
– 09:00 – 11:30 – Biuro zawodów (wydawanie pakietów i zapisy dla dzieci)
– 11:30 – Bieg dla dzieci na dystansie około 196,3m – Jasne Błonia (dwie kategorie wiekowe)
– 12:00 – Bieg główny na dystansie około 1963m – Jasne Błonia
– 12:15 – Wręczenie nagród dla zwycięzców biegu dla dzieci na dystansie około 196,3m
– 12:45 – Wręczenie nagród dla zwycięzców biegu na dystansie około 1963m
– 13:00 – Bieg na dystansie około 5km – Jasne Błonia
– 13:00 – Bieg na dystansie około 5km dla nordic-walking (ze względu na duże zainteresowanie godzina może ulec przesunięciu) – Jasne Błonia
– 14:00 – Ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców na dystansie około 5km
– 14:15 – Ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców na dystansie około 5km dla nordic-walking
– 14:30 – Zakończenie imprezy

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:
– 09:00 – 14:30 – Obozowisko Wyklętych SRH Monte Cassino
– 09:00 – 14:30 – Malowanie buziek z Radiem Szczecin
– 09:00 – 15:00 – Honorowa Akcja Krwiodawstwa pn. „Cześć Waszej Pamięci, Żołnierze Wyklęci”

Organizatorem Fundacja Polskich Wartości z Przecławia.

A tak bawiliśmy się rok temu: