ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

Zaproszenie na 26 finał orkiestry do Przecławia

plakat wosp 201814 stycznia na terenie całego kraju zagra po raz 26 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym dniu wolontariusze przez cały dzień będą zbierać datki do puszek. Nie inaczej będzie w gminie Kołbaskowo. Finał imprezy odbędzie się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Przecławiu. Początek startuje o godzinie 10:00
   

 


14 stycznia Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

W tym roku w naszej okolicy kwestować będzie około 40 uczniów z terenu całej gminy - mówi szefowa kołbaskowskiego sztabu WOŚP Agnieszka Wasiluk. Na obecną chwilę mamy pozwolenie na zbiórkę na terenie sklepu decathlon i jesteśmy w trakcie rozmów z innymi dużymi okolicznymi sklepami. Bardzo atrakcyjnie przedstawia się program artystyczny w szkole podstawowej w Przecławiu. Na auli wystąpią dzieci ze wszystkich szkół podstawowych oraz przedszkoli. Będą także tancerze z grupy "Szyk" oraz Panie z grupy seniorów ze świetlic środowiskowych. Wszystko dopięte będzie na ostatni guzik w przyszłym tygodniu. Mamy ciekawe fanty na licytacje, kalendarze, podkoszulki oraz różne foldery reklamowe z logo WOŚP - dodaje na koniec A. Wasiluk.

Od godziny 10:00 do 14:00 w sali gimnastycznej oprócz licytacji i występów czynna będzie kawiarenka z ciastami i napojami oraz sklepiki z potrawami na ciepło.

W tym roku przed przecławskim sztabem trudne zadanie organizacyjne. Poprzedni, 25 finał zakończył się bardzo dobrym wynikiem zbiórki i poprzeczka zawieszona została wysoko. 15 stycznia 2017 na terenie całej gminy zebrano aż 30.754 złotych. Tegoroczna impreza ma jedną ważną przeszkodę - termin. 14 stycznia są już ferie zimowe w naszym województwie i część mieszkańców może wyjechać. Pojawiły się nawet pogłoski, że w tym roku przecławski 26 finał orkiestry może się nie odbyć. Na szczęście, tak się nie stało i jak mówi Jurek Owsiak - niech orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej. Także u nas.

plakat wosp 2018

Pin It