logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Zaproszenie na 26 finał orkiestry do Przecławia

plakat wosp 201814 stycznia na terenie całego kraju zagra po raz 26 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym dniu wolontariusze przez cały dzień będą zbierać datki do puszek. Nie inaczej będzie w gminie Kołbaskowo. Finał imprezy odbędzie się na sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Przecławiu. Początek startuje o godzinie 10:00
   

 


14 stycznia Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

W tym roku w naszej okolicy kwestować będzie około 40 uczniów z terenu całej gminy - mówi szefowa kołbaskowskiego sztabu WOŚP Agnieszka Wasiluk. Na obecną chwilę mamy pozwolenie na zbiórkę na terenie sklepu decathlon i jesteśmy w trakcie rozmów z innymi dużymi okolicznymi sklepami. Bardzo atrakcyjnie przedstawia się program artystyczny w szkole podstawowej w Przecławiu. Na auli wystąpią dzieci ze wszystkich szkół podstawowych oraz przedszkoli. Będą także tancerze z grupy "Szyk" oraz Panie z grupy seniorów ze świetlic środowiskowych. Wszystko dopięte będzie na ostatni guzik w przyszłym tygodniu. Mamy ciekawe fanty na licytacje, kalendarze, podkoszulki oraz różne foldery reklamowe z logo WOŚP - dodaje na koniec A. Wasiluk.

Od godziny 10:00 do 14:00 w sali gimnastycznej oprócz licytacji i występów czynna będzie kawiarenka z ciastami i napojami oraz sklepiki z potrawami na ciepło.

W tym roku przed przecławskim sztabem trudne zadanie organizacyjne. Poprzedni, 25 finał zakończył się bardzo dobrym wynikiem zbiórki i poprzeczka zawieszona została wysoko. 15 stycznia 2017 na terenie całej gminy zebrano aż 30.754 złotych. Tegoroczna impreza ma jedną ważną przeszkodę - termin. 14 stycznia są już ferie zimowe w naszym województwie i część mieszkańców może wyjechać. Pojawiły się nawet pogłoski, że w tym roku przecławski 26 finał orkiestry może się nie odbyć. Na szczęście, tak się nie stało i jak mówi Jurek Owsiak - niech orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej. Także u nas.

plakat wosp 2018

Pin It