logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Przygotowania do czwartej „Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

paczka dla bohatera na kresach 2017 pani aleksandraZe zbiórką darów wystartowali 19 października. Do 8 grudnia do szczecińskiego "Caritasu" przynosić można słodycze, żywność o długim terminie ważności, chemię gospodarstwa domowego, przybory toaletowe czy kosmetyki. Potem rusza wielkie pakowanie w Przecławiu. Finał 12 grudnia od godziny 10:00. Dary pojadą na Litwę do naszych rodaków, a organizatorzy muszą się spieszyć by je dostarczyć przed świętami Bożego Narodzenia. I tak już czwarty rok z rzędu.

 

 

„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” to akcja dwóch szczecinian i jednego przecławianina. Pomysł zrodził się podczas wakacyjnej Pielgrzymki Pieszej Suwałki-Wilno. W trakcie marszu pielgrzymi spotykali na swojej drodze wielu rodaków mieszkających na Litwie, którzy częstowali ich czym tylko mogli. W 2014 roku Wojciech Woźniak, sołtys Przecławia, spotkał na swojej drodze panią Aleksandrę, która witała pielgrzymów kilkoma kanapkami oraz marchewkami z przydomowego ogrodu. Wzruszające zdjęcie, które wtedy wykonał, zainicjowało plan pomocy naszym Rodakom.

Na specjalnym koncie Caritas uzbieraliśmy już 39.000 złotych - mówi Wojciech Woźniak. Pomożemy  w miejscowościach: Rakańce (Polska Szkoła Podstawowa), Soleczniki (Polska Szkoła Specjalna), Turgiele, Ejszyszki, Butrymańce, Wilno (Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki, Szkoła Średnia im. Szymona Konarskiego, Klub Weteranów Armii Krajowej), Koleśniki, Jaszuny, Janczuny, Balańdziszki, Niemenczyn. Wartość pomocy jaką organizujemy od 4 lat, dzięki Darczyńcom i Partnerom,  szacujemy na prawie pół miliona złotych.

Główny punkt zbiórki darów materialnych mieści się w  siedzibie Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przy ul. Wieniawskiego 5 w Szczecinie. Można tam przynieść żywność o długim terminie ważności, słodycze, chemię gospodarczą oraz przybory szkolne. Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 15.00

Można także wpłacać pieniądze na specjalne konta :

"Fundacja Polskich Wartości"
Przecław 58A/6, 72-005 Przecław
Dopisek: KRESY
Konto: 55 1020 4795 0000 9202 0346 6190

oraz

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
Ul. Wieniawskiego 5, 71–142 Szczecin
Dopisek: KRESY
Konto: 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757

 

W organizację całego przedsięwzięcia zaangażowanych jest bardzo wiele osób i instytucji. Honorowy patronat nad akcją objęła Pierwsza Dama RP - Agata Kronhauser-Duda, która wraz z małżonkiem Prezydentem RP Andrzejem Dudą dwa lata temu odwiedziła Przecław, aby osobiście spakować pierwszą paczkę i przekazać swoje dary dla Kresowian.

paczka dla bohatera na kresach plakat 2017

A tak przebiegała akcja w 2016 roku


Pin It