logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Zaproszenie do Będargowa.

szkola bedargowo rotmistrza pileckiegoW sobotę 3 czerwca w szkole podstawowej w Będargowie odbędzie się odsłonięcie tablicy poświęconej rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Na wydarzenie zapraszają mieszkańców gminy uczniowie szkoły, grono pedagogiczne oraz dyrekcja placówki. W szkole odbędą się także prezentacje wyposażenia wojska z czasów II wojny światowej oraz multimedialna lekcja historii. Początek o godzinie 11:00.

 

 

Szkoła podstawowa w Będargowie od lutego 2016 roku ma swojego patrona. W głosowaniu uczniów i nauczycieli został nim rotmistrz Witold Pilecki - żołnierz, który wsławił się zorganizowaniem ruchu oporu w obozie zagłady Auschwitz. Kilka miesięcy później odbyły się oficjalne uroczystości, które uświetniła swoją obecnością Zofia Pilecka - Opłutowicz, córka rotmistrza. Za kilka dni, dokładnie 3 czerwca odbędzie się odsłonięcie tablicy poświęconej patronowi.

Zapraszam w imieniu całej społeczności lokalnej do Będargowa - mówi Beata Wojewoda. Po oficjalnej części odbędzie się piknik rodzinny na terenie naszej placówki.

Organizatorzy przygotowali prezentacje elementów wyposażenia, uzbrojenia oraz umundurowania żołnierzy z czasów II wojny światowej. Odbędzie się także lekcja historyczna wsparta o prezentacją multimedialną, dotyczącej postaci rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Polskiego Państwa Podziemnego z czasów zarówno pierwszej jak i drugiej konspiracji.

 

plakat piknik bedargowo

Pin It