logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Zaproszenie na wykład dotyczący historii Gminy Kołbaskowo

dzien po dniuZapraszamy na spotkanie z autorami książki „Bitwa o Szczecin. Dzień po dniu.” Michał Rembas i Grzegorz Ciechanowski opowiedzą o fascynującej historii II wojny światowej, która nie ominęła także Przecławia i innych miejscowości Gminy Kołbaskowo.

 

 

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Michałem Rembasem i Grzegorzem Ciechanowskim oraz prezentację książki ,,Bitwa o Szczecin. Dzień po dniu" w piątek 11 marca o godzinie 18:00 (Aula Gminazjum w Przecławiu).

Książka w sposób chronologiczny przedstawia walki o Szczecin w 1945 roku.  Można wniej znaleźć szczegółowy opis wydarzeń, dziesiątki relacji świadków walk, wiele zdjęć, planów a także opisów pomników i cmentarzy.

 

bitwa o szczecin ksiazka


Michał Rembas
Dziennikarz - podróżnik i historyk. Pasjonat starych cmentarzy, architektury i wojskowości, współpracował z „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą”, „Wędrowcem Zachodniopomorskim" oraz „Aktualnościami Turystycznymi”. Autor książek: „Zachodniopomorskie tajemnice”, „Śladami Lubinusa. Przewodnik niezwykły”, „Cuda na fasadach” oraz współautor książek: „Nekropolie. Zabytkowe cmentarze wielokulturowej Polski”, „Dąbie. Prawobrzeże Wielkiego Szczecina”.

Grzegorz Ciechanowski.
Absolwent Akademii Obrony Narodowej. Oficer Wojska Polskiego, służył w jednostkach operacyjnych artylerii, był oficerem łącznikowym misji Armii USA. Po wejściu Polski do NATO Szef Wydziału Prasowego i Protokołu Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód; Szef Wydziału Współpracy Cywilno-Wojskowej 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Doktor historii, Uniwersytet Szczeciński (2006). Od 2008 r. autor książek i artykułów na temat historii wojskowości oraz operacji pokojowych publikowanych w kraju i za granicą, w tym „Kurs bojowy Stettin” (2011).

 

przeprawa przez odre

Pin It