logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

To będzie gigantyczny koncert.

koncert na 200 piszczalekSzósty raz uczniowie szkoły podstawowej w Przecławiu uczestniczyć będą w Szczecińskim Spotkaniu Flażolecistów. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę, 23 stycznia w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Według zapowiedzi organizatorów udział w nim może wziąć ponad 200 dzieci grających na flażoletach.

 

 

 

Spotkanie to nic innego, jak godzinny koncert pt. „Hej kolęda, kolęda”, dedykowany Babciom i Dziadkom z okazji ich styczniowego święta.  Od 6 lat przecławska szkoła jest współorganizatorem tego koncertu. Za każdym razem do współuczestniczenia w tym muzycznym wydarzeniu zapraszani są uczniowie ze szczecińskich szkół, w których flażolet jest podstawowym instrumentem wykorzystywanym w realizacji podstawy programowej z muzyki. Z przecławskiej szkoły wystąpi przeszło pięciesieciu flażolecistów, tworzą oni największą grupę wykonawczą, ponieważ w Przecławiu wszyscy uczniowie grają na flażoletach i od klasy drugiej włączają się w to przedsięwzięcie - mówi Iwona Wierzbicka, nauczyciel muzyki.

 

plakat koncert

 

Dzieci przez dwa miesiące przygotowują się pod czujnym okiem swoich pań i tylko w dniu koncertu mają jedną jedyną wspólną próbę, podczas której następują kosmetyczne zmiany np. w repertuarze. Co roku uczestnikami tego muzycznego przedsięwzięcia są inni uczniowie, dlatego za każdym razem występ jest wielką niewiadomą. Na szczęście młodzi muzycy mają, podczas wykonywania kolęd, najbardziej wyrozumiałą publiczność - Babcie i Dziadków, dlatego też z lekkością w zadęciu i w sercu grają przez godzinę.

 

200 piszczalek

 

Oprócz uczniów z Przecławia, udział w koncercie zapowiedzieli już uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinie oraz ze Szkoły Podstawowej nr 51. Jak co roku, tak i tym razem, gospodarzem koncertu jest Zgromadzenie Chrystusowców. Mecenat nad koncertem objęło Miasto Szczecin, Gmina Kołbaskowo oraz Starostwo Powiatowe w Policach.

 

 

Pin It