logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Zapraszamy na koncert świąteczno - patriotyczny

koncert 13 grudniaW najbliższą niedzielę, 13 grudnia odbędzie się ostatni koncert w ramach akcji "Rodakom na Kresach". W przecławskim kościele parafialnym zagrają kwartet smyczkowy i Flażoleciści z Przecławia oraz zaśpiewa "Niepokorna Gromada". Podczas koncertu będzie można przekazać trwałą żywność, która trafi przed świętami do naszych rodaków na Litwie.

 

 

koncert 13 grudnia plakat

 

Przypomnijmy. „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” to akcja Wojciecha Woźniaka, Łukasza Szełemeja i Bartłomieja Ilcewicza. Pomysł pomocy rodakom zrodził się podczas Międzynarodowej Pielgrzymki Pieszej Suwałki - Wilno. Do akcji przyłączyło się wielu wolontariuszy i instytucji z całego kraju. W grudniu 2014 roku organizatorom udało się przygotować 400 paczek. Teraz będzie ich z pewnością więcej.

Druga edycja tej akcji cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem. Honorowy patronat objęła Pierwsza Dama RP Agata Kornhaueser-Duda, która być może osobiście dostarczy do Przecławia paczkę, którą przygotowała dla Pani Aleksandy oraz dla szkoły specjalnej w Solecznikach. Finał pakowania odbędzie się popołudniu, 17 grudnia w szkole podstawowej w Przecławiu. Stamtąd odjadą samochody ciężarowe, które odwiedzą, jeszcze przed świętami, Ejszyszki, Rakańce, Soleczniki, Butrymańce i Turgiele.

Ci, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w zbiórce mogą jeszcze wpłacać pieniądze do Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, który udostępnił specjalne konto zbiórki oraz wsparł organizacyjnie przedsięwzięcie. Pieniądze można wpłacać na konto: 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Ul. Wieniawskiego 5, 71-142 Szczecin, z dopiskiem: „KRESY”.

51tys na koncie akcji

Zbiórka darów materialnych do 14 grudnia w siedzibie Caritasu przy ul. Wieniawskiego 5 oraz siedzibie "Civitas Chrisitana" przy ul. Kaszubskiej 20/3 - od poniedziałku do piątku w. g. 10-15.

Więcej informacji: www.rodakomnakresach.pl/szczecin

 

Pin It