logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Prezydent i Pierwsza Dama przyjadą do Przecławia ?

duda andrzej agataPrezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Duda przyjadą do Szczecina w najbliższy czwartek 17 grudnia. Wizyta związana jest z obchodami 45 rocznicy tragicznych wydarzeń grudniowych. Odsłoni m.in. tablicę ofiar w Centrum Dialogu "Przełomy" oraz weźmie udział w uroczystościach pod Bramą Stoczni Szczecińskiej. Prawdopodobnie odwiedzi także gminę Kołbaskowo. W przecławskiej szkole podstawowej od godziny 17.00 trwać będzie finał akcji "Paczka Dla Rodaka na Kresach", której honorowym patronem jest Pierwsza Dama.

 

O oficjalne potwierdzenie wizyty w Przecławiu jest ciężko, zarówno w Kancelarii Prezydenta, gminie Kołbaskowo jak i u organizatorów. Czeka na nas duża niespodzianka i zaszczyt o którym poinformujemy prawdopodobnie w najbliższy poniedziałek. Jest to związane z honorowym patronatem Pierwszej Damy - mówi pragnący zachować anonimowość jeden z organizatorów akcji.

Małżonka Prezydenta prawdopodobnie osobiście dostarczy do Przecławia paczkę, którą przygotowała dla Pani Aleksandry oraz dla szkoły specjalnej w Solecznikach. Spotka się także z organizatorami i wolontariuszami, którzy od ponad dwóch miesięcy zbierają środki, żywność oraz koncertują na rzecz rodaków na Litwie.

Przypomnijmy także że w najbliższą niedzielę, 13 grudnia odbędzie się ostatni koncert w ramach akcji "Rodakom na Kresach". W przecławskim kościele parafialnym zagrają kwartet smyczkowy i Flażoleciści z Przecławia oraz zaśpiewa "Niepokorna Gromada". Podczas koncertu będzie można przekazać trwałą żywność oraz środki chemiczne dla Kresowian.

Na zdjęciu z 05.12.2015 Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą podczas wizyty w Banku Żywności SOS w Regułach z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Fot : PAP/Tomasz Gzell

 rodakom na kresach

 

Więcej informacji na temat akcji na stronie: www.rodakomnakresach.pl/szczecin

 

Pin It