logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Pomóżmy bezdomnym zwierzętom

zbiorka-karmy-Dziś, 1 lipca obchodziliśmy Światowy Dzień Psa. Z okazji takiego święta można nie tylko pobawić się z ulubionym czworonogiem, ale i także wspomóc okoliczne schroniska. W najbliższy czwartek i piątek stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo organizuje kolejną zbiórkę karmy. Powędruje ona nowo-otwartego międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej.

 

 

W tym roku akcja odbędzie się także w "Biedronce", tylko że dla odmiany przez dwa dni - mówi Barbara Tatko. Czekamy na was od 16:00 do 20:00. Będziemy także edukować mieszkańców żę zwierzę to nie przedmiot - szczególnie teraz przed wakacjami. Wielu nieodpowiedzialnych ludzi wyrzuca je jak zbyteczną rzecz, a schroniska zapełniają się bezdomnymi psami i kotami, których teraz właśnie chcemy wspomóc organizując taką akcję.

 

Najbardziej przydadzą się ryż, kasza, gotowa karma dla szczeniąt i kociąt w puszkach i workach. Zwierzaki czekają również na koce, materace i pledy, które ochronią je zimą przed mrozem.

 

To już czwarta akcja tego typu. Pierwszy raz odbyła się w 2011 roku. Na pomysł wpadły dzieci z klubu "Mali przecławscy przyjaciele zwierząt". Okazało się że kilka dziewczynek w jeden dzień zebrało kilkaset kilogramów karmy, która zawiozło do trzech okolicznych schronisk. Z roku na rok wynik był coraz lepszy. W ostatnich trzech akcjach, przy wsparciu Stowarzyszenia KPGK, za każdym razem zebrano minimum jedną tonę.

 

Czekamy na was w czwartek 3 lipca oraz w piątek 4 lipca od 16:00 do 20:00 w przecławskiej biedronce. !

 

zbiorka-karmy-plakat

Pin It