logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

MOL zamiast LOTOS: Nowy właściciel w Kołbaskowie i Rosówku

lotos rosowekWkrótce będziemy świadkami znaczących zmian na lokalnym rynku stacji benzynowych. W efekcie połączenia Orlenu z Lotosem, dwie stacje benzynowe LOTOS w Kołbaskowie i Rosówku przejdą przez proces tzw. "rebrandingu". Zmieniony logotyp MOL pojawi się niebawem na stacji w Rosówku przy drodze krajowej nr 13 oraz w Kołbaskowie przy autostradzie A6.

 

 

 

Węgierski koncern MOL, przejmując ponad 400 stacji benzynowych Lotosa, stanie się trzecią największą siecią stacji paliw w Polsce pod względem liczby placówek. Nowy właściciel zapowiada, że niezwłocznie wprowadzi swoją markę wraz z szeroką ofertą detaliczną, która obejmie m.in. punkty Fresh Corner, serwujące smaczne dania oraz wyśmienitą kawę. Przejście własnościowe jest rezultatem decyzji Komisji Europejskiej, która w lipcu 2020 roku wyraziła warunkową zgodę na przejęcie Grupy Lotosa przez PKN Orlen, zobowiązując obie strony do podjęcia środków zaradczych, mających zagwarantować utrzymanie odpowiedniego poziomu konkurencyjności na polskim rynku.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Połączenie PKN Orlen i Lotosa zostało dawno zakończone, a według prezesa Orlenu, Daniela Obajtka, ma przynieść optymalizację kosztów zakupu i logistyki ropy. Jednak nie wszyscy eksperci podzielają ten optymizm. Dawid Czopek, zarządzający w Polaris FIZ, wyraził swoje wątpliwości, stwierdzając, że długo rozważał, ale nie znalazł ani jednego przekonującego argumentu, który uzasadniałby to połączenie.

  reklama

Hair-House

Pracownicy stacji benzynowej w Rosówku podkreślają, że od pewnego czasu sprzedają produkty jako MOL Polska, co zostało odzwierciedlone na paragonach i fakturach. Ceny paliw nie uległy zmianie, a oferta pozostaje bogata. Co do dokładnej daty zmiany szyldów, pracownicy sugerują skontaktowanie się z centralą.

Pierwsza ze szczecińskich stacji LOTOS, zlokalizowana przy ulicy Batalionów Chłopskich, przeszła już proces zmiany logo w zeszłym tygodniu. Charakterystyczna żółta elewacja ustąpiła miejsca zielonym emblematom węgierskiego właściciela.

 reklama

Ancora Warzymice

MOL przejął w sumie 7 stacji w naszej okolicy - są to:
Stacja Paliw LOTOS SF347 Szczecin - ul. Przyjaciół Żołnierza 8
Stacja Paliw LOTOS SF503 Szczecin - ul. Ku Słońcu 62
Stacja Paliw LOTOS SP026 Szczecin - ul. Europejska 17
Stacja Paliw LOTOS SF610 Szczecin - ul. Batalionów Chłopskich 22
Stacja Paliw LOTOS SF807 MOP Wysoka - Stare Brynki 25 (przy S3)
Stacja Paliw LOTOS SF800 MOP Kołbaskowo - Kołbaskowo 150 (przy A6)
Stacja Paliw LOTOS SF356 Rosówek - Rosówek 1A (przy DK13)

Pin It