logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Biedronka otworzy się w niedzielę. Będą "wypożyczalniami"

Biedronka Przeclaw 2022Biedronka to kolejna sieć handlowa, która zamierza obejść zakaz handlu w niedziele i otworzyć część swoich sklepów. Największa sieć dyskontów w Polsce wykorzysta do tego furtkę - stworzy w sklepach wypożyczalnie książek. Pierwsze sklepy mają być otwarte już w ten weekend.

 

 

 

 Pomimo zmiany przepisów uszczelniających zakaz handlu w niedziele niehandlowe, markety i dyskonty znajdują kolejne furtki dzięki którym mogą być otwarte 7 dni w tygodniu. Pierwsza była żabka, w której w niedzielę pracuje franczyzobiorca lub jego rodzina. Albo w drugiej wersji - pracują inni pracownicy pilnujacy stoiska jako "ochrona" a klienci korzystają wyłącznie z kas samoobsługowych.

  reklama

Hair-House

Teraz przyszedł czas na wypożyczalnie książek. Tak ma być w przecławskiej biedronce, dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Do sklepu jeszcze przed weekendem przyjedzie ponad 100 książek, które będzie można wypożyczyć. Co ważne, z wypożyczalni będą mogli korzystać tylko klienci posiadający kartę lojalnościową Moja Biedronka. Według instrukcji, okres wypożyczenia książki to dwa tygodnie. Jeżeli klient nie zwróci książki, następuje blokada na jego karcie lojalnościowej, ale nie na zakupy.

  reklama

Fruktolinka

 

Przy wypożyczeniu będzie pobierana kaucja w wysokości 3 zł za książkę. Jeśli klient jej nie zwróci, kaucja przepadnie. Ale zakupy robić będzie można dalej. Cały ten proceder, to oczywiście wykorzystanie artykuł ustawy, który wyłącza spod zakazu handlu "placówki handlowe w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku".

 reklama

Ancora Warzymice

Do chwili powstania artukułu, nie otrzymaliśmy oficjalnych informacji od sieci tego sklepu.

Pin It