logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Ceny energii pójdą mocno w górę!

licznik energiCeny paliw i żywności rosną w bardzo szybkim tempie, zjadając coraz większą część naszych domowych budżetów. Podobnie będzie z rachunkami za prąd. Przykład nowego cennika PGNiG pokazuje, że od początku 2021 r. do planowanej listopadowej podwyżki, stawki za prąd wzrosną o około 300 proc.

 

 

Przed nami droga jesień i zima. Wprawdzie większość mieszkań w Przecławiu i Warzymicach ogrzewana jest gazem, a najnowsze osiedla podłączone są do sieci ciepłowniczej. Jednak rachunek za prąd jest też poważną pozycją w domowych budżetach. I już dziś powinniśmy się przygotować do oszczędzania prądu, który wkrótce będzie towarem luksusowym.

  reklama

Fruktolinka

 

Jak informuje serwis Wysokienapiecie.pl, w styczniu 2021 r. ceny prądu w ofercie PGNiG dla gospodarstwa domowego wynosiły 0,34 zł/kWh netto, do których klienci musieli doliczyć jeszcze miesięcznie 4,88 zł netto opłaty handlowej. W styczniu tego roku oferta cenowa energetycznego giganta przekroczyła 1 zł. Natomiast od lipca 2022 r. podniesiono cenę energii elektrycznej do niemal 1,39 zł/kWh netto. Do tego trzeba doliczyć znaczną podwyżkę opłaty handlowej – do 28,45 zł miesięcznie. Na tym jednak podwyżki się nie skończą. Od listopada klienci muszą liczyć się z nowym cennikiem, w którym za każdą zużytą kWh zapłacą po 1,70 zł i prawie 35 zł opłaty handlowej. W tym uwzględniona jest jesienna podwyżka podatku VAT, który wróci po zakończeniu tarczy antyinflacyjnej.

  reklama

Hair-House

Z informacji WysokieNapiecie.pl wynika, że trzy państwowe koncerny energetyczne – Energa, Enea i Tauron − złożyły wnioski o zmianę obowiązującej taryfy na sprzedaż energii odbiorcom w gospodarstwach domowych. Liczą na akceptację podwyżek cen dla gospodarstw domowych jeszcze w tym roku. Nie znana jest obecnie propozycja firmy Enea, która jest głównym dostawcą prądu w naszym rejonie. Jednak podwyżki dotyczyć będą wszystkich tego typu firm, bo tak wyglądają aktualne realia rynkowe, w których ceny energii osiągają rekordowe poziomy.

Pin It