logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Wapnowanie lekarstwem na drogie nawozy – zapraszamy na bezpłatne szkolenie on-line

WapnowanieJuż 10 marca br. odbędzie się bezpłatne szkolenie on-line pt. Wapnowanie lekarstwem na drogie nawozy. Organizatorami spotkania są Kopalnia Wapienia „Czatkowice” i Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

 

 

 

 

Spotkanie poświęcone będzie optymalizacji nawożenia roślin uprawnych z uwagi na zmieniające się ceny nawozów. Osoby uczestniczące w spotkaniu zapoznane zostaną z rozwiązaniami agrotechnicznymi, które mogą znacząco wpłynąć na obniżenie kosztów nawożenia. Wykład wygłosi prof. dr hab. Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Naszym gościem będzie również Jarosław Kuźmiński z Przedsiębiorstwa Rolnego „POLTOR”, którego wykład dedykowany będzie wapnowaniu, które jest odpowiedzią na zmieniające się ceny nawozów. Porozmawiamy również na temat prawidłowej wartości pH gleby oraz korzyściach płynących z wapnowania wapnem węglanowym. Ostatni z naszych prelegentów to Andrzej Obst, doradca agrotechniczny, który przedstawi aktualny stan ozimin na polach oraz zaprezentuje zalecenia dla rolników na okres wiosenny.

Szkolenie będzie miało charakter edukacyjny i skierowane jest przede wszystkim do środowiska rolniczego województwa małopolskiego, śląskiego oraz podkarpackiego. Zapewniamy, że mimo wirtualnej formuły, na spotkaniu nie zabraknie okazji do interakcji. Każdy uczestnik będzie miał możliwość dołączenia do dyskusji i zadawania pytań naszym prelegentom.

Zupełnie za darmo weź udział w nowoczesnym i interaktywnym szkoleniu, które podniesie Twoje kompetencje i dostarczy Ci merytorycznej i praktycznej wiedzy. Jeśli masz w swoim otoczeniu rolników lub osoby zainteresowane tematyką szkolenia – przekaż im informację o spotkaniu.

Udział w spotkaniu wymaga wypełnienia Karty zgłoszenia oraz odesłania jej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie internetowej https://www.czatkowice.pl/zrownowazony-rozwoj/wapnowanie/spotkanie-wapnowanie

 

Program szkolenia KWC

Pin It