logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Jak dojechać nad morze - bezpiecznie i bez korków.

trasy alternatywne nad morzeRuszyła policyjna kampania "Bezpiecznie nad morze", promująca trasy alternatywne mające unikać zatłoczonej S3. Obecnie popularna "rójka" na sporym odcinku jest dodatkowo remontowana a w szczycie wyjazdów nad morze, i powrotów, tworzą się tam gigantyczne korki i dochodzi do wypadków. A za tydzień zaczynają się już wakacje w szkołach i przed nami pierwszy wakacyjny weekend. Obu było bezpiecznie.

 

 

 

Zachodniopomorskie wybrzeże to w okresie wakacyjnym miejsce wypoczynku dla wielu osób zarówno z kraju jak i z zagranicy. Zadaniem Policji naszego regionu w tym okresie jest zapewnienie bezpiecznego dotarcia do celu jak i powrotu do miejsca zamieszkania.

Nadmierne natężenie ruchu na drogach przy jednoczesnych trwających pracach drogowych może spowodować znaczne utrudnienia w ruchu. Dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom społecznym w tym obszarze Policja zachodniopomorska wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie postanowiła kontynuować kampanię pn. "Bezpiecznie nad morze – trasy alternatywne".

  reklama

Ostoja

Na podstawie dokonanej oceny i analizy aktualnego stanu bezpieczeństwa na drogach województwa zachodniopomorskiego oraz prowadzonych remontów drogowych przygotowano mapę z trasami alternatywnymi z najbardziej dogodnymi możliwościami dojazdu i powrotu z miejscowości nadmorskich. Mapka zawiera m. in. trasy alternatywne nad morze, miejsca występowania zatorów drogowych, utrudnienia w ruchu spowodowane robotami drogowymi, miejsca obsługi podróżnych (MOPy) oraz miejsca funkcjowania fotoradarów.

Mapki w formie ulotek informacyjnych zostaną rozdystrybuowane na teren wszystkich jednostek powiatowych i miejskich Policji zachodniopomorskiej oraz stacjach paliw.

1. Trasy alternatywne z kierunku Zielona Góra (Gorzów Wlkp.) droga S-3:
Do miejscowości Dziwnówek, Pobierowo:
- zjazd na Węźle Myślibórz na drogę wojewódzką nr 119 przez m. Pyrzyce, dalej droga nr 106 m. Stargard, Nowogard, Golczewo a następnie kierunek na Świnoujście (DW 108) lub Kamień Pomorski (DW 106),
Do miejscowości Międzywodzie, Wisełka, Dziwnów:
- zjazd z drogi ekspresowe S-3/S-6 na Węźle Goleniów Zachód lub Południe na drogę wojewódzką nr 111 do m. Stepnica następnie w kierunku na Recław do m. Wolin.

2. Trasy alternatywne z kierunku Bydgoszcz droga krajowa nr 25:
Do miejscowości Mielno, Darłowo:
- w miejscowości Biały Bór zjazd na drogę krajową nr 20 następnie w m. Miastko zjazd na drogę wojewódzka nr 206 do m. Koszalin.

  reklama

Tasso

3. Trasy alternatywne z kierunku Poznań (Piła) droga wojewódzka nr 11:
Do miejscowości Kołobrzeg, Ustronie Morskie, Dźwirzyno:
- zjazd z drogi ekspresowej nr S-11 w m. Szczecinek na drogę wojewódzką nr 172 do m. Połczyn Zdrój następnie zjazd na drogę wojewódzką nr 163 do m. Białogard, Karlino, Dygowo.

Zachęcamy do korzystania z map jednak nie należy zapominać o odpowiednim przygotowaniu się do podróży. Siadając za kierownicą samochodu zadbajmy o to aby wakacyjny wyjazd stał się przyjemnością, a nie walką o przetrwanie. Nie należy wyruszać w podróż, gdy się jest zmęczonym lub niewyspanym – taki stan zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Nie zapominajmy o odpowiednim przygotowaniu pojazdu do podróży; zadbajmy o jego należyty stan techniczny w tym oświetlenie zewnętrzne i uzupełnienie płynów eksploatacyjnych.

Szczegółowe informacje o warunkach drogowych na drogach krajowych podawane są pod całodobowym numerem Punktu Informacji Drogowej GDDKiA 19 111.

ulotka mapka 2020 trasy alternatywne nad morze page 004

ulotka mapka 2020 trasy alternatywne nad morze page 002 

Cała mapa do pobrania w oryginalnym dużym rozmiarze wraz ze szczegółami - TUTAJ

 

Mat. KWP Szczecin

Pin It