logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Dni otwarte i rekrutacje w placówkach oświatowych.

dni otwarte w szkolachPod koniec marca odbędzie się dzień otwarty w szkole podstawowej w Przecławiu. Ruszyła także rekrutacja do przedszkoli, punktów przedszkolnych i żłobka. Przyszły rok szkolny może się okazać trudny dla rodziców, szczególnie tych najmłodszych pociech. Pewne jest, że zabraknie dla wszystkich chętnych miejsc w publicznym żłobku. Podobny problem może być z dostaniem się do najmłodszych grupa przedszkolnych.

 

 

W piątek 29 maja w godzinach od 15:30 do 18:00 swoje podwoje dla przyszłych uczniów i rodziców otwiera przecławska szkoła podstawowa. To największa placówka oświatowa w gminie Kołbaskowo. Na jej terenie mieści się także spory punkt przedszkolny. W piątkowe popołudnie będzie można zajrzeć do sal lekcyjnych, porozmawiać z nauczycielami oraz wychowawcami i zapoznać się ze szkolną ofertą dydaktyczną.

W przyszłym roku szkolnym przecławska podstawówka może być bardziej oblegana. W Warzymicach i Przecławiu intensywnie przybywa nowych mieszkańców. O zapisanie się do szkoły zabiegają także, pomimo rejonizacji, nowi mieszkańcy z ulicy Kwiatkowskiego gdzie powstało kilkanaście bloków na osiedlu Nowa Cukrownia. Warto przypomnieć, że w związku z reformą oświaty, zakańcza działalność publiczne gimnazjum, a w jego pomieszczeniach odbywać się będa zajęcia lekcyjne dla najstarszych uczniów.

Trudniej jednak będzie dostać się do przedszkola publicznego i punktów przedszkolnych. Placówki są w sumie cztery: dwie w Przecławiu i po jednej w Będargowie i Kołbaskowie. Pierwszeństwo w rekrutacji według ustawy mają dzieci niepełnosprawne, pochodzące z rodzin niepełnosprawnych, wielodzietnych, objętych pieczą zastępczą lub wychowywanych przez samotnego rodzica. Dodatkowe punkty można otrzymać za to, że oboje rodziców pracuje, mieszka w gminie Kołbaskowo i tutaj płaci podatki. Szczegółowy opis wymaganych dokumentów na stronie, gdzie prowadzona jest rekrutacja na rok 2019/20 pod adresem www.nabor.pcss.pl/kolbaskowo Na tej stronie prowadzony jest także nabór do żłobka, do którego przyjmowane są dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat.

 

rekrutacja przedszkole

 

Pin It