logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Ma być dogodniej i przestronniej.

diagnostyka przeclawW miniony weekend otworzono nowy punkt firmy "Diagnostyka" w Przecławiu. Mieścić się będzie w pomieszczeniach wynajętych na terenie przecławskiego gimnazjum. Wcześniej pobory materiałów do badań odbywały się naprzemiennie w dwóch przychodniach. Raz u Dr Żulińskiego, raz u Dr Balińskiej. Teraz ma być wszystko w jednym miejscu i czynne przez sześć dni w tygodniu.

 

 

Z roku na rok problem z poborem krwi do badań był coraz większy. W Warzymicach i Przecławiu przybywa nowych mieszkańców i rosną też kolejki do laboratorium. Czasami w przychodniach bywają tak duże kolejki, że pozostali pacjenci oczekujący na lekarza nie mieszczą się w korytarzu. Teraz ten problem ma rozwiązać przeniesienie punktu poboru do gimnazjum. I to chyba będzie strzał w dziesiątkę.

Nowy punkt powstał tutaj z przyczyn oczywistych - mówi Andrzej Rybkiewicz, dyrektor regionu zachodniopomorskiego firmy "Diagnostyka".  Do tej pory badania były pobierane w dwóch przecławskich gabinetach lekarskich. W tych przychodniach mieliśmy swoje punkty pobrań naprzemiennie. W związku z tym, że jednak spora rzesza pacjentów blokowała dostęp do gabinetów zabiegowych, więc inicjatorem tej zmiany była właśnie dwójka tych lekarzy byśmy znaleźli miejsce na terenie tego osiedli, aby pacjentom było blisko i aby można było to łatwo skomunikować z lekarzami. Dzięki życzliwości wójta i dyrektora szkoły znaleźliśmy tu fantastyczne miejsce, które w przyszłości wpisze się na trwałe w klimat i osiedli Przecławia.

"Diagnostyka" to firma  z 20 letnia tradycją, która powstała w wyniku połączenia wielu spółek. Obecnie na terenie całego kraje pracuje w niej 5,5 tys ludzi. Posiada 150 laboratoriów w Polsce oraz prowadzi badania naukowe i zakłady genetyczne. Od lat na wysokim poziomie wykonuje histopatologię i mikrobiologię. To obecnie największa grupa laboratoryjna w Polsce. Na terenie województwa zachodniopomorskiego działa ponad 100 punktów pobrań. Największe z nich mieszczą się w szpitalach na Unii Lubelskiej, Mącznej, Św. Wojciecha, w Zdunowie, w Policach i Stargardzie.

Punkt poboru mieści się w Gimnazjum w Przecławiu - wejście od strony boiska. Czynny jest od poniedziałku do piątku od 7:30 do 10:00 oraz dodatkowo w soboty od 8:00 do 10:00. Tel 91 433 52 82.

Laboratorium "Diagnostyka" świadczy bezpłatne usługi w ramach skierowania od lekarza rodzinnego, który ma umowę z NFZ. Przyjmuje także pacjentów prywatnie, poza systemem podstawowej opieki zdrowotnej. W pierwszym tygodniu działalności oferuje badania w atrakcyjnych cenach oraz promocyjne pakiety laboratoryjne.

diagnostyka przeclaw 1

diagnostyka przeclaw 2

diagnostyka przeclaw 3

diagnostyka przeclaw 4

diagnostyka przeclaw 5

diagnostyka przeclaw 6

Pin It