logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Na drodze wybierz Życie

na drodze wybierz zycieJuż po raz III przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie realizowany jest projekt pn. „Na drodze wybierz Życie”. To kampania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Powiecie Polickim. Jej celem jest zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego.

 

 

 

W  tegorocznej edycji postawiono na dwie animowane produkcje filmowe. Pierwsza skierowana do najmłodszych, ma pokazywać jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Adresatami drugiej animacji są kierowcy. Jej celem jest zwrócenie uwagi na konieczność zachowania szczególnej ostrożności w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych i rowerzystów. Scenariusz filmu został opracowany w taki sposób by uzmysławiać kierowcom, że za suchymi statystykami dotyczącymi wypadków drogowych, które przekazywane są niemal każdego dnia przez media, kryją się prawdziwi ludzie i ich dramaty.

Emisję filmów zaplanowano m.in. za pośrednictwem stron internetowych i portali społecznościowych. Materiał video zostanie rozesłany także do  wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych funkcjonujących na terenie Powiatu Polickiego. Do akcji przyłączył się również Miejski Ośrodek Kultury w Policach. Spoty edukacyjne wyświetlane będą przed seansami filmowymi.

Zachęcamy do obejrzenia nieco ponad trzy minutowych materiałów video oraz do włączenia się do wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w naszym powiecie.

Przedsięwzięcie powstało na bazie priorytetów wypracowanych przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Polickim, powołaną przez Starostę Polickiego 30 stycznia 2015 r. Stanowi ona platformę do wymiany doświadczeń i dyskusji, w wyniku których określane są priorytety w działaniach podejmowanych we współpracy Powiatu Polickiego z Gminami: Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police, a także Policją i Strażami Gminnymi.

 

 

mat. policki.pl